Ծնվել է 1956թ. մայիսի 12-ին Հադրութի շրջանի Սարինշեն գյուղում:
1975-1977թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի հրթիռային զորքերում: Ծառայությունն ավարտելուց հետո աշխատանքի է անցել Հայաստանի ատոմակայանում:
1978թ. տեղափոխվել է Ռուսաստանի Սվերդլովսկ քաղաք ու աշխատանքի անցել «Ուրալխիմմաշ» գործարանում: Միաժամանակ սովորել է Սվերդլովսկի իրավաբանական ինստիտուտում:
1985թ.` Հադրութի շրջգործկոմի կազմակերպական բաժնի վարիչ
Ղարաբաղյան շարժման նախնական փուլում գլխավորել է Հադրութի ընդհատակյա խումբը:
1988թ. փետրվար ակտիվիստների հետ կազմակերպել է ցույցեր ու գործադուլներ, միաժամանակ շրջանի բոլոր գյուղերում կազմավորել ինքնապաշտպանական խմբեր: Ընտրվել է Հադրութի շրջանի գյուղերի պաշտպանության շտաբի ղեկավար: Ռ. Քոչարյանի գլխավորությամբ Ստեփանակերտի Բյուրոյի հետ միասին ինքնապաշտպանական ջոկատներ է կազմավորել, ցույցեր կազմակերպել ու միաժամանակ նամակներ հղել ԽՄԿԿ ԿԿ-ին:
1989 թ. անդամագրվել է ՀՅ Դաշնակցությանը:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Բանաձորի թիվ 39 ընտրատարածքօց ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի անդամ:
1992-1995թթ.` Հադրութի շրջվարչակազմի ղեկավար
Գլխավորել է Հադրութի շրջանի պաշտպանությունը, ապա՝ հայկական զինված ուժերի հակահարձակման գործողությունները:

Родился 12-го мая 1956 года в селе Сариншен Гадрутского района.
1975-1977гг. - служил в ракетных войсках советской армии. После службы поступил на работу в Армянской атомной станции.
1978г. - переехал в город Свердловск и поступил на работу в завод "Уралхиммаш". Одновременно учился в Свердловском юридическом институте.
1985г. – заведующий организационным отделом Гадрутского райисполкома.
В начале Карабахского движения возглавлял гадрутскую подпольную ячейку.
Февраль 1988г. - вместе с другими активистами организовывал забастовки и митинги. Создал ячейки сопротивления в каждом селе района. Был избран руководителем штаба, организовывавшего оборону сел Гадрутского района. Под руководством Р.Кочаряна совместно со Степанакертским бюро создавал отряды самообороны, организовывал митинги, писал письма в ЦК КПСС.
1989 г. - вступил в партию АРФ "Дашнакцутюн".
28-го декабря 1991г. - от банадзорского избирательного округа №39 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва. Был членом постоянной комиссии по обороне и безопасности.