Ծնվել է 1956թ. մայիսի 12-ին Հադրութի շրջանի Սարինշեն գյուղում:
1975-1977թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի հրթիռային զորքերում: Ծառայությունն ավարտելուց հետո աշխատանքի է անցել Հայաստանի ատոմակայանում:
1978թ. տեղափոխվել է Ռուսաստանի Սվերդլովսկ քաղաք ու աշխատանքի անցել «Ուրալխիմմաշ» գործարանում: Միաժամանակ սովորել է Սվերդլովսկի իրավաբանական ինստիտուտում:
1985թ.` Հադրութի շրջգործկոմի կազմակերպական բաժնի վարիչ
Ղարաբաղյան շարժման նախնական փուլում գլխավորել է Հադրութի ընդհատակյա խումբը:
1988թ. փետրվար ակտիվիստների հետ կազմակերպել է ցույցեր ու գործադուլներ, միաժամանակ շրջանի բոլոր գյուղերում կազմավորել ինքնապաշտպանական խմբեր: Ընտրվել է Հադրութի շրջանի գյուղերի պաշտպանության շտաբի ղեկավար: Ռ. Քոչարյանի գլխավորությամբ Ստեփանակերտի Բյուրոյի հետ միասին ինքնապաշտպանական ջոկատներ է կազմավորել, ցույցեր կազմակերպել ու միաժամանակ նամակներ հղել ԽՄԿԿ ԿԿ-ին:
1989 թ. անդամագրվել է ՀՅ Դաշնակցությանը:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Բանաձորի թիվ 39 ընտրատարածքօց ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի անդամ:
1992-1995թթ.` Հադրութի շրջվարչակազմի ղեկավար
Գլխավորել է Հադրութի շրջանի պաշտպանությունը, ապա՝ հայկական զինված ուժերի հակահարձակման գործողությունները:

Born on May 12, 1956 in the village of Sarinshen, Hadrout district
1975-1977 - Served in the rocket forces of the Soviet army. After the service he started work in the Armenian Nuclear Power Plant
1978 - Moved to the city of Sverdlovsk and went to work in the plant "Uralkhimmash". At the same time he studied at the Sverdlovsk Law Institute
1985 - Head of the organizational department of the Hadrout District Executive Committee.
Headed the Hadrout underground cell right from the beginning of the Karabakh movement
February 1988 – Together with other activists has demonstrations and strikes with activists, while creating self-defense groups in all districts of the region. He was elected the head of the village headquarters of the Hadrout region. Together with the Stepanakert Bureau, led by R. Kocharyan, organized self-defense detachments, rallies and simultaneously sent letters to CPSU Central Committee
1989 - Joined the ARF "Dashnaktsutyun" party
December 28, 1991 - Elected to the NKR Supreme Council of the first convocation from the Banadzor constituency No. 39. He was a member of the Standing Committee on Defense and Security
1992-1995 - Head of the Hadrout District Administration
He headed the defense of the Hadrout region, and then the offensive of the Armenian armed forces.
He defended the defense of the Hadrout region, then the counter-actions of the Armenian armed forces