Ծնվել է 1956թ. դեկտեմբերի 19-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1974-1979թթ. սովորել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի կիբեռնետիկայի ֆակուլտետի հաշվիչ տեխնիկայի բաժնում և ստացել ինժեներ-սիստեմատեխնիկի մասնագիտություն:
1980-1990թթ.՝ Ստեփանակերտի կապի շահագործման տեխնիկական վարչության չափող-ինժեներ, Կոնդենսատորների գործարանի տեղամասի տեխնիկական հսկողության ինժեներ, արտադրամասի ավագ վարպետ, շինանյութերի կոմբինատի ինժեներ-դիսպետչեր, Ջրային տնտեսության վարչության ինժեներ-էներգետիկ
Ակտիվորեն ընդգրկվել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման մեջ:
1989-1990թթ. մասնակցել է «Ամարաս» բարեգործական միության աշխատանքներին:
1990թ. ընդհատակյա գործունեություն է իրականացրել Արցախյան ազատագրական շարժման զինված պայքարում: Եղել է պայքարի կենտրոնական շտաբի հետախուզության պետ, ինչպես նաև շտաբին կից համակարգող խորհրդի անդամ: Նւյն թվականին ընդունվել է ՀՅԴ շարքերը եւ Արցախի ԿԿ կողմից նշանակվել մարտական գործողությունների պատասխանատու, ով կազմակերպում եւ համակարգում էր զինված ջոկատների գործունեությունը Լեռնային Ղարաբաղի ողջ տարածքում: Եղել է Բերդաձորի ինքնապաշտպանության խորհրդի անդամ:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Ստեփանակերտի թիվ 12 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության և անվտանգության մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

Born on December 19, 1956 in the city of Stepanakert
1974-1979 - Studied at the Department of Computer Science of the Faculty of Cybernetics of the Yerevan Polytechnic Institute with a degree in Systems Engineering
1980-1990 - Engineer of the Stepanakert Technical Department of Communications Operation, engineer of technical control of the Condenser Plant site, senior workshop master, engineer-dispatcher of the construction materials factory, power engineer of the water management department
Took an active part in the Artsakh national liberation movement
1989-1990 - Participated in the works of the charity "Amaras"
1990 - Carried out clandestine activities in the armed struggle of the Artsakh Liberation Movement. He was the chief of intelligence of the central staff, and also a member of the coordination council at the headquarters. In the same year he joined the ARF "Dashnaktsutyun" and was appointed responsible for conducting military operations, organizing and coordinating the activities of armed groups throughout the territory of Nagorno-Karabakh. He was a member of the Berdadzor self-defense council
December 28, 1991 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the first convocation from the Stepanakert constituency No 12. He was Chairman of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement