Նոյեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը:
Նիստը վարել են պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուսլան Իսրայելյանը:
Օրակարգում «ԱՀ 2018 թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագծով ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության, ազգային անվտանգության ծառայության, ոստիկանության և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:
Նիստին մասնակցել է ԱՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Նորայր Ավանեսյանը:
Նոյեմբերի 23-ին 2018թ. պետական բյուջեի քննարկումները կշարունակվեն ԱՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում:

22-го ноября состоялось совместное заседание постоянных комиссий по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
Заседание вели председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Жанна Галстян и постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению Руслан Исраелян.
В повестку заседания были включены вопросы финансирования Министерства обороны НКР, Службы национальной безопасности, Полиции и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, предусмотренные по проекту закона Республики Арцах "О государственном бюджете Республики Арцах на 2018 год".
В заседании принял участие заместитель министра финансов Республики Арцах Норайр Аванесян.
23-го ноября обсуждения государственного бюджета на 2018 год продолжатся на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.