Նոյեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը:
Նիստը վարել են պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուսլան Իսրայելյանը:
Օրակարգում «ԱՀ 2018 թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագծով ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության, ազգային անվտանգության ծառայության, ոստիկանության և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:
Նիստին մասնակցել է ԱՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Նորայր Ավանեսյանը:
Նոյեմբերի 23-ին 2018թ. պետական բյուջեի քննարկումները կշարունակվեն ԱՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում:

November 22, a joint-closed door sitting of the Republic of Artsakh NA Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement and Budget, Financial and Economic Management took place.
The meeting was headed by the Chair of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement Affairs Zhanna Galstyan and Chair of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management Ruslan Israelyan.
Issues related to the financing of the NKR Defense Ministry, Police, National Security Service and State Emergency Situations Service in the draft law "On the State Budget of the Republic of Artsakh, 2018" were included in the agenda.
The meeting was attended by Deputy Finance Minister, Norayr Avanesyan.
November 23, 2018 state budget discussions will be continued in the joint sitting of the Standing Committees of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Budget, Financial and Economic Management.