Ազգային ժողովի նախագահը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Նոյեմբերի 17-ին խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Խոսելով խորհրդարան մտած օրենսդրական նախաձեռնությունների մասին՝ ԱԺ նախագահն անդրադարձել է ԱՀ 2018թ. պետական բյուջեի և դրան կից օրենսդրական նախագծերի ու ծրագրերի քննարկմանը՝ ըստ հաստատված ժամկետացանկի, և կազմակերպչական այլ հարցերի:
Այնուհետև Աշոտ Ղուլյանն ամփոփել է  նոյեմբերի 10-ին Երևանում կայացած ՀՀ ԱԺ - ԱՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 12-րդ նիստի արդյունքները՝ կարևորելով օրակարգում ընդգրկված հարցերի հրատապությունն ու դրանց  շուրջ միջհանձնաժողովային  աշխատանքների շարունակման անհրաժեշտությունը:
Խորհրդակցության ընթացքում խոսվել է նաև Սահմանադրության պահանջներին համապատասխան՝ Ազգային ժողովին վերապահված լիազորությունների իրականացման և այդ ուղղությամբ առաջիկայում սպասվող քայլերի մասին:
Անդրադարձ է կատարվել նաև նոյեմբերի 23-ին նախատեսված «Հեռուստամարաթոն 2018»-ին և համազգային դրամահավաքին՝ Ազգային ժողովի մասնակցությանը:

President of the National Assembly Convenes a Working Consultation
November 17, a working consultation was held with the participation of the standing committees, factions and the staff of the parliament led by the NA President Ashot Ghoulyan.
Speaking about the legislative initiatives that the parliament has made, the NA President has touched upon the discussion of the state budget and the legislative draft laws and programs of the Republic of Artsakh for 2018, according to the approved timetable and other organizational issues.
The results of the 12th sitting of the RA NA – Republic of Artsakh NA Inter-parliamentary Cooperation Commission held in Yerevan on November 10, highlighting the urgency of the issues included in the agenda and the necessity of continuing inter-commission work on them have been summed up by Ashot Ghoulyan.
During the consultation it was also spoken about the implementation of the powers vested in the National Assembly and the upcoming steps in accordance with the requirements of the Constitution.
Participation of the National Assembly in the Telethon 2018, a pan-national fundraising event, scheduled on November 23 was also touched upon.