Նոյեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունների ներկայացուցիչները հյուրընկալել են Գերմանիայի Բադեն-Վյուրթեմբերգ երկրամասի պատգամավոր, «Այլընտրանք Գերմանիայի համար» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության անդամ Լարս Պատրիկ Բերգին, ով նախօրեին Ստեփանակերտ է ժամանել Գերմանիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանի ուղեկցությամբ:
Գերմանացի պատգամավորը հետաքրքրվել է Արցախի խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերի դասավորվածության և գաղափարական ուղղվածության մասին, ինչպես նաև որոշակի տեղեկատվություն հաղորդել Գերմանիայում իր կուսակցության ունեցած քաղաքական դերի վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ներկայիս աշխարհաքաղաքական փոփոխությունները, մասնավորապես անդրադարձել Եվրոպայում տեղի ունեցող ինքնորոշման գործընթացներին: Մտքեր են փոխանակվել նաև Գերմանիայում Արցախի վերաբերյալ հավաստի տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ:

November 2, representatives of the Republic of Artsakh National Assembly factions hosted Lars Patrick Berg, a member of the Parliamentary faction of the "Alternative for Germany" party in Baden-Wurttemberg, Germany, who arrived in Stepanakert accompanied by the permanent representative of the Republic of Artsakh in Germany Harutyun Grigoryan.
The German MP inquired about the alignment and ideological orientation of the political forces represented in the Artsakh parliament, as well as gave certain information on the political role of his party in Germany.
During the meeting, the sides discussed the current geopolitical changes, in particular, to the self-determination processes taking place in Europe. They also exchanged views on the spread of reliable information about Artsakh in Germany.