Նոյեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունների ներկայացուցիչները հյուրընկալել են Գերմանիայի Բադեն-Վյուրթեմբերգ երկրամասի պատգամավոր, «Այլընտրանք Գերմանիայի համար» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության անդամ Լարս Պատրիկ Բերգին, ով նախօրեին Ստեփանակերտ է ժամանել Գերմանիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանի ուղեկցությամբ:
Գերմանացի պատգամավորը հետաքրքրվել է Արցախի խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերի դասավորվածության և գաղափարական ուղղվածության մասին, ինչպես նաև որոշակի տեղեկատվություն հաղորդել Գերմանիայում իր կուսակցության ունեցած քաղաքական դերի վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ներկայիս աշխարհաքաղաքական փոփոխությունները, մասնավորապես անդրադարձել Եվրոպայում տեղի ունեցող ինքնորոշման գործընթացներին: Մտքեր են փոխանակվել նաև Գերմանիայում Արցախի վերաբերյալ հավաստի տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ:

Встреча представителей фракций Арцаха с депутатом парламента Земли Баден-Вюртемберг Германии
2-го ноября представители фракций Национального собрания Республики Арцах приняли депутата Земли Баден-Вюртемберг Германии, члена парламентской фракции партии "Альтернатива для Германии" Ларсом Патриком Бергином, прибывшим накануне в Степанакерт в сопровождении постоянного представителя Республики Арцах в Германии Арутюна Григоряна.
Ларс Патрик Бергин поинтересовался раскладом политических сил, представленных в парламенте Арцаха, и идеологической направленностью, а также представил информацию о политической роли его партии в Германии.
В ходе встречи стороны обсудили нынешние геополитические изменения, в частности коснулись происходящих в Европе процессов самоопределения. Собеседники обменялись мнениями касательно распространения в Германии достоверной информации об Арцахе.