Ազգային ժողովը կգումարի հերթական լիագումար նիստը
Հոկտեմբերի 24-ին Արցախի Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում հաստատման է ներկայացվել հերթական նիստի օրակարգը, որում ներառված օրենսդրական նախաձեռնությունները Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի և ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերում հոկտեմբերի 23-ին դրական եզրակացության են արժանացել:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 6-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 26-ին ժամը 11:00-ին:

Состоится очередное пленарное заседание Национального собрания
24-го октября в малом зале заседаний Национального собрания Республики Арцах было созвано рабочее совещание, в котором приняли участие ответственные лица постоянных комиссий, фракций и аппарата парламента. Совещание вел председатель НС Ашот Гулян.
В ходе совещания на утверждение была представлена повестка очередного заседания. На состоявшихся 23-го октября заседаниях постоянные комиссии НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению вынесли положительное заключение на включенные в повестку законодательные инициативы.
Подводя итоги заседания, председатель парламента объявил, что очередное пленарное заседание 6-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 26-го октября в 11:00.