Կյանքից հեռացել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Մուշեղ Գրիգորիի Օհանջանյանը
1942թ.՝ ավարտել է Խանապատի միջնակարգ դպրոցը, այնուհետև՝ որպես հաշվետար աշխատել հայրենի գյուղի «Նոր կյանք» կոլտնտեսությունում:
1948թ. գերազանցությամբ ավարտել է Կիրովաբադի գյուղատնտեսական ինստիտուտը, այնուհետև, որպես գյուղատնտես, աշխատանքի նշանակվել մարզգյուղվարչությունում:
1948-1955թթ.՝ Հադրութի շրջանում աշխատել է որպես գյուղատնտես, այնուհետև՝ գյուղբաժնի վարիչ, մեքենատրակտորային կայանի տնօրեն:
1955թ.՝ նշանակվել է ԼՂ մարզգործկոմի գյուղատնտեսության վարչության պետ:
1958թ.՝ ընտրվել է Կոմունիստական կուսակցության Ստեփանակերտի շրջկոմի առաջին քարտուղար:
1963-1974թթ.՝ աշխատավորների պատգամավորների ԼՂ մարզխորհրդի գործադիր կոմիտեի նախագահ:
1974-1989թթ.՝ Ագրոգյուղքիմիա հանրապետական միավորումների նախագահի տեղակալ, այնուհետև՝ նախագահի առաջին տեղակալ:
Բազմիցս ընտրվել է միութենական, հանրապետական և մարզային խորհուրդների պատգամավոր:
2000թ. հունիսի 18-ին Ասկերանի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Ընտրվել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ԱԺ նախագահության անդամ:
2005-2015թթ.՝ աշխատել է որպես ԱԺ նախագահի խորհրդական:
Պարգևատրվել է՝ «Աշխատանքային կարմիր դրոշի» երեք, «Պատվո նշան» երկու շքանշանով և Արցախի Հանրապետության «Մխիթար Գոշ» մեդալով ու «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը վշտակցություն ու զորակցություն է հայտնում Օհանջանյանների ընտանիքին՝ համբերություն և արիություն մաղթելով հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին:

Ушел из жизни депутат Национального собрания НКР 3-го созыва Оганджанян Мушег Григорьевич
1942г. – окончил среднюю школу села Ханапат, затем работал счетоводом в коллективном хозяйстве села.
1948г. – с отличием окончил Кировабадский сельскохозяйственный институт, затем был назначен агрономом в областном сельском управлении.
1948-1955гг. – работал агрономом в Гадрутском районе, затем – заведующим сельскохозяйственным отделом, директором машинно-тракторной станции.
1955г. – назначен начальником управления сельского хозяйства Нагорно-Карабахского облисполкома.
1958г. – избран первым секретарем степанакертского райкома Коммунистической партии.
1963-1974гг. председатель исполнительного комитета Нагорно-Карабахского областного совета депутатов трудящихся.
1974-1989гг. – заместитель председателя республиканских объединений «Агросельхозхимия», затем–  первый заместитель председателя.
Неоднократно избирался депутатом союзного, республиканского и областного советов.
18-го июня 2000 г. - был избран депутатом Национального  собрания НКР 3-го созыва от Аскеранского избирательного округа №15. Был избран заместителем председателя Национального собрания, членом президиума НС.
2005-2015гг. - работал советником председателя НС.
Награжден тремя орденами Трудового Красного Знамени, двумя орденами «Знак почёта», медалью «Мхитар Гош» и орденом «Месроп Маштоц» Республики Арцах.
Национальное собрание Республики Арцах приносит свои соболезнования семье Оганджанян и выражает слова поддержки всем родным и близким усопшего.