Կյանքից հեռացել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Մուշեղ Գրիգորիի Օհանջանյանը
1942թ.՝ ավարտել է Խանապատի միջնակարգ դպրոցը, այնուհետև՝ որպես հաշվետար աշխատել հայրենի գյուղի «Նոր կյանք» կոլտնտեսությունում:
1948թ. գերազանցությամբ ավարտել է Կիրովաբադի գյուղատնտեսական ինստիտուտը, այնուհետև, որպես գյուղատնտես, աշխատանքի նշանակվել մարզգյուղվարչությունում:
1948-1955թթ.՝ Հադրութի շրջանում աշխատել է որպես գյուղատնտես, այնուհետև՝ գյուղբաժնի վարիչ, մեքենատրակտորային կայանի տնօրեն:
1955թ.՝ նշանակվել է ԼՂ մարզգործկոմի գյուղատնտեսության վարչության պետ:
1958թ.՝ ընտրվել է Կոմունիստական կուսակցության Ստեփանակերտի շրջկոմի առաջին քարտուղար:
1963-1974թթ.՝ աշխատավորների պատգամավորների ԼՂ մարզխորհրդի գործադիր կոմիտեի նախագահ:
1974-1989թթ.՝ Ագրոգյուղքիմիա հանրապետական միավորումների նախագահի տեղակալ, այնուհետև՝ նախագահի առաջին տեղակալ:
Բազմիցս ընտրվել է միութենական, հանրապետական և մարզային խորհուրդների պատգամավոր:
2000թ. հունիսի 18-ին Ասկերանի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Ընտրվել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ԱԺ նախագահության անդամ:
2005-2015թթ.՝ աշխատել է որպես ԱԺ նախագահի խորհրդական:
Պարգևատրվել է՝ «Աշխատանքային կարմիր դրոշի» երեք, «Պատվո նշան» երկու շքանշանով և Արցախի Հանրապետության «Մխիթար Գոշ» մեդալով ու «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը վշտակցություն ու զորակցություն է հայտնում Օհանջանյանների ընտանիքին՝ համբերություն և արիություն մաղթելով հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին:

Mushegh Grigory Ohanjanyan, the NKR NA deputy of the 3rd convocation passed away
1942 - Graduated from the secondary school of the village of Khanapat, then worked as an accountant in the collective farm of the village
1948 - Graduated with honors from Kirovabad Agricultural Institute, then was appointed agronomist in the regional rural administration
1948-1955 - Worked as an agronomist in the Hadrout district, then - as head of the agricultural department, director of the machine and tractor station
1955 - Appointed head of the agriculture department of the Nagorno-Karabakh regional executive committee
1958-  Elected first secretary of the Stepanakert District Committee of the Communist Party
1963-1974 - Chairman of the Executive Committee of the Nagorno-Karabakh Regional Council of Working People's Deputies
1974-1989 - Deputy Chairman of the republican associations "Agrochemical", afterwards - First Deputy Chairman
Repeatedly has been elected deputy of the union, republican and regional councils
June 18, 2000 - Elected the NKR National Assembly parliamentarian of the third convocation from Askeran constituency No. 15. He was elected deputy chairman of the National Assembly, member of the presidium of the National Assembly
2005-2015 - Worked as an adviser to the NA President
He was awarded three Orders of the Labor Red Banner, two Orders of the Badge of Honor, a Medal of Mkhitar Gosh and the Order of Mesrop Mashtots of the Republic of Artsakh
The National Assembly of the Republic of Artsakh expresses its condolences to the Ohanjanyan family and expresses the words of support to all the relatives and friends of the deceased.