Կգումարվի նոր նստաշրջանի անդրանիկ նիստը
Արցախի Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Ավելի վաղ տեղի էր ունեցել արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը դրական եզրակացություն է տվել նախորդ նստաշրջանից խորհրդարանում շրջանառության մեջ դրված «Էներգետիկայի մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծին ու դրան կից փաթեթին:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 6-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 28-ին ժամը 11:00-ին:

The First Sitting of the New Parliamentary Session to Be Convened
On September 26, a working consultation, presided by the NA President Ashot Ghoulyan, was convened in the small hall of the National Assembly of Artsakh with the participation of the representatives of the standing committees, factions and stuff members.
Earlier, the sitting of the Standing Committee on Production and Industrial Infrastructures was held, which gave a positive conclusion to the draft law "On Making Amendments and Addenda to the NKR Law" On Energetics "and the related package of laws.
Summing up the sitting, the Head of the Parliament stated that the first sitting of the 6th session of the National Assembly of the 6th convocation will be held on September 28 at 11:00 a.m.