ԱՀ եւ ՀՀ օրենսդիրներն ամփոփել են երկօրյա համատեղ աշխատանքի արդյունքները
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում օգոստոսի 29-ին շարունակվել են ԱՀ խորհրդարանի ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի աշխատանքները, որոնք համակարգել են հանձնաժողովների նախագահներ Ռուսլան Իսրայելյանը եւ Գագիկ Մինասյանը:
Քննարկմանը խորհրդարանականներն անդրադարձել են Հաշվեքննիչ պալատի (ՀՊ) գործունեության օրենսդրական կարգավորումների առանձնահատկություններին, ԱԺ-ՀՊ համագործակցության իրավակարգավորումներին, խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ առկա խնդիրներին ու ոլորտի զարգացման ժամանակակից միտումներին:
Ամփոփելով երկօրյա համատեղ աշխատանքի արդյունքները՝ պրոֆիլային հանձնաժողովների նախագահները կարեւորել են հետագայում եւս նման ձեւաչափերով փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը:

Законодатели Арцаха и Армении подвели итоги двухдневной совместной работы
29-го августа в Национальном собрании Республики Арцах продолжилось совместное заседание постоянной комиссии НС Республики Арцах по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению и постоянной комиссии НС Республики Армения по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, которое координировали председатели комиссий Руслан Исраелян и Гагик Минасян.
В ходе обсуждения парламентарии коснулись особенностей законодательного регулирования деятельности Аудиторской палаты, правового регулирования сотрудничества между НС и Аудиторской палатой, проблем, связанных с повышением эффективности контрольной функции парламента и современных тенденций развития сферы.
Подводя итоги двухдневной совместной работы, председатели профильных комиссий подчеркнули необходимость дальнейшего обмена опытом в подобном формате.