Հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված Ռոլես Աղաջանյանի 70-ամյակին
Օգոստոսի 28-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գրադարանում տեղի է ունեցել հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված ՀՀ Գերագույն խորհրդի, ԼՂՀ 1-ին եւ 3-րդ գումարումների խորհրդարանների պատգամավոր, ղարաբաղյան շարժման առաջամարտիկ, ազատամարտի նվիրյալ Ռոլես Գեորգիի Աղաջանյանի ծննդյան 70-ամյակին:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր «Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիա» ՀԿ նախաձեռնությամբ, որին մասնակցում էին Ռոլես Աղաջանյանի գործընկերները, մտերիմներն ու հարազատները: Նախքան հուշ-ցերեկույթը սկսելը մասնակիցները այցելել Քարաշեն գյուղի գերեզմանոց ու ծաղիկներ խոնարհել Ռոլես Աղաջանյանի շիրմաքարին:
Նվիրյալ հայրենասերի կյանքի ու գործունեության, անձնական հատկանիշների մասին հուշեր ու հիշողություններ են ներկայացրել նրա աշխատանքային ու մարտական ընկերները՝ Համլետ Գրիգորյանը, Էդուարդ Ղուկասյանը, Ռուդիկ Ազարյանը, Ռազմիկ Պետրոսյանը, Էդիկ Այդինյանը և ուրիշներ:

Памятное мероприятие, посвященное 70-летию Ролеса Агаджаняна
28-го августа в библиотеке Национального собрания Республики Арцах состоялось памятное мероприятие, посвященное 70-летию депутата Верховного совета Республики Армения, парламентов НКР 1-го и 3-го созывов, одного из лидеров карабахского движения Ролеса Георгиевича Агаджаняна.
В мероприятии, организованном по инициативе общественной организации "Ассоциация парламентариев Арцаха", приняли участие коллеги, близкие и родственники Ролеса Агаджаняна. До начала памятного мероприятия участники посетили кладбище села Карашен и возложили цветы к могиле Ролеса Агаджаняна.
На мероприятии коллеги и боевые товарищи Ролеса Агаджаняна Гамлет Григорян, Эдуард Гукасян, Рудик Азарян, Размик Петросян, Эдик Айдинян и другие поделились воспоминаниями о его жизни и деятельности, личных качествах.