Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն օգոստոսի 28-ին ընդունել է Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ Աբխազիայի հետ հարաբերությունները զարգանում են բնական ձեւով, ինչի վկայությունն են խորհրդարանական պատվիրակությունների փոխադարձ այցերն ու հանդիպումները:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Աբխազիայի արտաքին գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ երկու երկրներն ունեն բոլոր ռեսուրսները՝ համագործակցությունն ընդլայնելու ու բազմակողմանի դարձնելու ուղղությամբ:
Այնուհետեւ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել չճանաչվածության կամ մասնակի ճանաչվածության պայմաններում այլ երկրների հետ շփումների, տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը, փոխնախագահ Դավիթ Մելքումյանը, ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ֆելիքս Խաչատրյանը:

Председатель НС Арцаха принял министра иностранных дел Абхазии
28-го августа председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял делегацию, возглавляемую министром иностранных дел Республики Абхазия  Дауром Кове.
Приветствуя гостей, руководитель парламента отметил, что отношения с Абхазией развиваются в нормальном русле, свидетельством чему являются взаимные визиты и встречи парламентских делегаций.
Выразив признательность за теплый прием, руководитель внешнеполитического ведомства Абхазии подчеркнул, что у обеих стран  имеются все ресурсы для расширения сотрудничества и придания ему всестороннего характера.
Затем собеседники обменялись мнениями касательно контактов с другими странами в условиях непризнанности или частичной признанности, а также региональных развитий.
Во встрече приняли участие председатель постоянной комиссии НС по внешним сношениям Арзик Мхитарян, зампредседателя комиссии Давид Мелкумян, заместитель министра иностранных дел Республики Арцах Феликс Хачатрян.