Տեղի կունենա ԱԺ հերթական լիագումար նիստը
Հունիսի 27-ին Արցախի Ազգային ժողովում հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները:
Շրջանառության մեջ դրված օրենքների նախագծերի պատրաստվածության մասին տեղեկություններ են հաղորդել գլխադասային հանձնաժողովների ղեկավարները, ովքեր հաղորդումներ են ներկայացրել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնությունների վերաբերյալ հանձնաժողովներում այսօր տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքների մասին: Ներկայացված հաղորդումների համաձայն՝ մշտական հանձնաժողովները դրական եզրակացություններ են տվել քննարկման ենթակա օրինագծերին:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի վերջին լիագումար նիստը տեղի կունենա հունիսի 28-ին ժամը 11:00-ին: ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն՝ ժամը 13:00-ին կառավարության անդամները կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին:

June 27, a working consultation was convened at the National Assembly of the Republic of Artsakh, which was chaired by the President of the Parliament Ashot Ghoulyan. The meeting was attended by the heads of the standing commissions, factions and responsible persons of the apparatus of the parliament.
The reports on the preparedness of the draft laws put into circulation were made by the heads of the head commissions. They touched upon the results of today's discussions in the commissions regarding a number of legislative initiatives. According to the reports, the standing commissions gave positive conclusions to the bills to be discussed.
Summing up the consultation, the Head of the Parliament announced that the last plenary sitting of the 5th session of the National Assembly of the 6th convocation will be held on June 28 at 11:00. According to the NA Regulations, at 13:00 the members of the government will answer the questions of the deputies.