Տեղի կունենա ԱԺ հերթական լիագումար նիստը
Հունիսի 27-ին Արցախի Ազգային ժողովում հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները:
Շրջանառության մեջ դրված օրենքների նախագծերի պատրաստվածության մասին տեղեկություններ են հաղորդել գլխադասային հանձնաժողովների ղեկավարները, ովքեր հաղորդումներ են ներկայացրել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնությունների վերաբերյալ հանձնաժողովներում այսօր տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքների մասին: Ներկայացված հաղորդումների համաձայն՝ մշտական հանձնաժողովները դրական եզրակացություններ են տվել քննարկման ենթակա օրինագծերին:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի վերջին լիագումար նիստը տեղի կունենա հունիսի 28-ին ժամը 11:00-ին: ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն՝ ժամը 13:00-ին կառավարության անդամները կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին:

27-го июня в Национальном собрании Республики Арцах было созвано рабочее совещание, которое вел председатель парламента Ашот Гулян. В совещании приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций и ответственные лица аппарата парламента.
С сообщениями о подготовленности введенных в обращение проектов законов выступили руководители головных комиссий. Они коснулись итогов сегодняшних обсуждений в комиссиях касательно ряда законодательных инициатив. Согласно отчетам, постоянные комиссии дали положительные заключения подлежащим обсуждению законопроектам.
Подводя итоги совещания, председатель парламента объявил, что последнее пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 28-го июня в 11:00. Согласно Регламенту НС, в 13:00 члены правительства ответят на вопросы депутатов.