Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մայիսի 30-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Հերթական նիստի օրակարգը կազմվել է «Պետական գույքի մասնավորեցման 2010-2012թթ.-ի ծրագրի կատարման մասին 2016թ.-ի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» ԼՂՀ օրենքի, «Արցախի Հանրապետության պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի (երկրորդ ընթերցում) նախագծերի ընդգրկմամբ, որոնք մինչ այդ տեղի ունեցած Աժ գլխադասային մշտական հանձնաժողովների նիստերում արժանացել են դրական եզրակացության:
Խոսելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի նախագծի քննարկումների մասին, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ այսօր տեղի ունեցած պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ամփոփվել են նախագծի շուրջ ներկայացված 95 առաջարկները, որոնցից մեկ տասնյակից ավելին ընդունվել է հեղինակների կողմից:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մայիսի 31-ին ժամը 11:00-ին:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата НС.
В повестку очередного заседания включены проекты закона НКР «Об утверждении годового отчета за 2010-2012гг. о приватизации государственного имущества в 2016 году», закона Республики Арцах «О гарантиях деятельности депутата Республики Арцах», а также закона Республики Арцах «Регламент Национального собрания» (второе чтение), которым на состоявшихся до этого заседаниях постоянных головных комиссий НС было дано положительное заключение.
Коснувшись обсуждений проекта закона Республики Арцах «Регламент Национального собрания», председатель НС Ашот Гулян отметил, что на сегодняшнем заседании постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам были подытожены 95 предложений по проекту, из которых свыше десятка были приняты авторами.
Подводя итоги совещания, председатель парламента объявил, что очередное пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 31-го мая в 11:00.