Մեկնարկեց ԱՀ Ազգային ժողովի գավաթի խաղարկությունը
Մայիսի 30-ին Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթ»-ի հերթական  խաղարկության եզրափակիչ փուլի բացման արարողությունը, որին ներկա էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը,  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, պատգամավորներ ու ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը:
Եզրափակիչ փուլին մասնակցում է թեթև աթլետիկա մարզաձևից լավագույն արդյունքները ցուցաբերած 8 թիմ` Ստեփանակերտից և շրջաններից:
Ողջունելով մարզիկներին` ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հաջողություն է մաղթել հետագա պայքարում և նշել, որ այդպիսի մրցումներում շահած հաղթանակներով է ձևավորվում այն  սերունդը, որը շարունակելու է 1988թ. Արցախի ինքնիշխանության  նվիրյալների ստեղծած ավանդույթները:
«Ուզում եմ, որ դուք միշտ հիշեք ու գիտակցեք, որ կոչված եք հերթափոխը լինելու այն սերնդի, որն ազատագրել է Շուշին, և այն քաջազուններին, ովքեր անցած տարի ապրիլին հերոսաբար պաշտպանել են մեր երկրի սահմանները»,- նշել է ԱԺ նախագահը:

Стартовал розыгрыш кубка Национального собрания Республики Арцах
30-го мая на степанакертском Республиканском стадионе имени Степана Шаумяна состоялась церемония открытия заключительного этапа очередного розыгрыша "Кубка Национального собрания", на которой присутствовали председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, председатель постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Армен Саргсян, депутаты и министр образования, науки и спорта Слава Асрян.
В заключительном этапе приняли участие 8 команд из Степанакерта и районов республики, показавшие лучшие результаты по легкой атлетике.
Приветствуя спортсменов, председатель парламента Ашот Гулян пожелал им успехов в дальнейшей борьбе, отметив, что из побед, одержанных на таких соревнованиях, формируется поколение, которое продолжит традиции верных сынов, боровшихся за суверенитет Арцаха в 1988 году.
«Я хочу, чтобы вы всегда помнили и осознавали, что вы призваны сменить то поколение, которое освободило Шуши, тех отважных воинов, которые героически защищали границы нашей страны в апреле минувшего года», – добавил Ашот Гулян.