Մայիսի 17-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Արամ Գրիգորյանը և Ռուսլան Իսրայելյանը:
2016թ. պետական բյուջեի կատարողականի մասին հաշվետվություններ են ներկայացրել առողջապահության և սոցիալական ապահովության ոլորտի պատասխանատուները:
Առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, ներկայացրնելով բնագավառի 2016թ.-ի կատարողականը, նշել է, որ պետական բյուջեից ոլորտին է ուղղվել 5մլրդ 949,8մլն դրամ, կատարողականը՝ 5մլրդ 662մլն դրամ կամ՝ նախատեսվածի 95,2%-ը:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Սամվել Ավանեսյանի ներկայացմամբ՝ 2016թ.ին սոցիալական ոլորտին է հատկացվել 20մլրդ 929մլն դրամ, կատարողականը՝ 18մլրդ 932մլն 600հազ դրամ կամ նախատեսվածի 90%- ը:
Այնուհետև Աժ պատգամավորները կառավարության լիազոր ներկայացուցիչներին առաջադրել են հարցեր՝ բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ:

Обсуждение годовых отчетов в постоянной комиссии НС по социальным вопросам и здравоохранению
17-го мая состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС Республики Арцах по социальным вопросам и здравоохранению и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое вели председатели комиссий Арам Григорян и Руслан Исраелян.
С отчетами об исполнении государственного бюджета за 2016 год выступили ответственные лица в сфере здравоохранения и социального обеспечения.
Министр здравоохранения Карине Атаян, представив отчет, отметила, что в 2016 году из госбюджета было выделено 5 млрд 949.8 млн драмов, фактическое исполнение составило 5 млрд 662 млн драмов или 95.2% предусмотренной суммы.
В свою очередь министр труда и по социальным вопросам Самвел Аванесян сообщил, что в 2016 году на развитие социальной сферы было выделено 20 млрд 929 млн драмов, фактическое исполнение составило 18 млрд 932 млн 600 тыс драмов или 90% предусмотренной суммы.