Մայիսի 17-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Արամ Գրիգորյանը և Ռուսլան Իսրայելյանը:
2016թ. պետական բյուջեի կատարողականի մասին հաշվետվություններ են ներկայացրել առողջապահության և սոցիալական ապահովության ոլորտի պատասխանատուները:
Առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, ներկայացրնելով բնագավառի 2016թ.-ի կատարողականը, նշել է, որ պետական բյուջեից ոլորտին է ուղղվել 5մլրդ 949,8մլն դրամ, կատարողականը՝ 5մլրդ 662մլն դրամ կամ՝ նախատեսվածի 95,2%-ը:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Սամվել Ավանեսյանի ներկայացմամբ՝ 2016թ.ին սոցիալական ոլորտին է հատկացվել 20մլրդ 929մլն դրամ, կատարողականը՝ 18մլրդ 932մլն 600հազ դրամ կամ նախատեսվածի 90%- ը:
Այնուհետև Աժ պատգամավորները կառավարության լիազոր ներկայացուցիչներին առաջադրել են հարցեր՝ բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ:

Annual Report Discussions in the NA Standing Committee on Social and Healthcare Affairs
On May 17, a joint meeting of the Artsakh Republic NA Standing Committees on Social and Healthcare Affairs and on Budget, Financial and Economic Management was held, chaired by the committee chairpersons Aram Grigoryan and Ruslan Israelyan.
Responsible persons in the sphere of healthcare and social insurance made reports on the execution of the State Budget of the Republic of Artsakh for 2016.
Presenting the budget execution report for 2016, the Minister of Healthcare Karine Atayan noted that the amount allocated from the State Budget 2016 for healthcare comprised 5 billion 949.8 million drams, of which 5 billion 662 million drams or 95.2% of allocations were spent.
As reported by the Minister of Labor and Social Affairs Samvel Avanesyan, 20 billion 929 million drams were allocated for social issues in 2016, of which 18 billion 932 million 600 thousand drams or 90% of the allocations were spent.
The MPs asked questions of the authorized representatives of the Government on the budget execution.