Մայիսի 10-ին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի օրակարգի համար երաշխավորվել են «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի և «Պետական գույքի մասնավորեցման 2010-2012թթ.-ի ծրագրի կատարման մասին 2016թ.-ի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծերը: Հերթական նիստի օրակարգն առաջարկվել է ձևավորել «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի և այլ հարցերի ընդգրկմամբ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մայիսի 11-ին ժամը 11:00-ին:

10-го мая председатель Национального собрания Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций парламента и ответственные лица аппарата.
Для повестки заседания 5-й сессии Национального собрания шестого созыва были гарантированы проекты закона Республики Арцах «Регламент Национального собрания» и закона НКР «Об утверждении годового отчета о выполнении программы приватизации государственного имущества на 2010-2012гг. в 2016 году».
Было предложено включить в повестку очередного заседания закон «Регламент Национального собрания» и другие вопросы.
Подводя итоги совещания, руководитель парламента объявил, что очередное пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 11-го мая в 11:00.