Արցախի ԱԺ պատգամավորները դիտորդական առաքելություն են իրականացրել ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններին
2017 թվականի ապրիլի 2-ի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն է իրականացրել նաև Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պատվիրակությունը:
Պատվիրակության կազմում էին. Արթուր Թովմասյանը՝ «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար, Արպատ Ավանեսյանը՝ «Հայրենիք» խմբակցություն, Արմեն Սարգսյանը՝ «Դաշնակցություն» խմբակցություն, Վարդգես Բաղրյանը՝ «Ժողովրդավարություն» խմբակցություն, Էդուարդ Աղաբեկյանը՝ «Շարժում-88» խմբակցություն և ԼՂՀ ԱԺ նախագահի խորհրդական, ՀՀ ԱԺ-ում ԼՂՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Կարեն Թոփչյանը: Արցախի պատվիրակությունը օրվա ընթացքում դիտորդական առաքելություն է իրականացրել Երևան քաղաքի, Արարատի և Կոտայքի մարզերի 15-ից ավելի ընտրատեղամասերում:

Artsakh MPs Observation Mission at the RA Parliamentary Elections
April 2, 2017 a delegation of the MPs from Artsakh Republic also took part at the Republic of Armenia parliamentary elections as observers. The delegation was composed of Arthur Tovmasyan, head of the "Motherland" faction, Arpat Avanesyan, "Motherland" faction, Armen Sargsyan, “Dashnaktsutyun” faction , Vardges Baghryan, "Democracy" faction, Eduard Aghabekyan, "Movement '88" faction as well as Karen Topchyan, advisor to the Artsakh Republic National Assembly President and representative of the NKR NA in the RA NA.
During the day Artsakh delegation carried out observation in more than 15 polling stations in Yerevan, Kotayk and Ararat regions of Armenia.