Արցախի ԱԺ պատգամավորները դիտորդական առաքելություն են իրականացրել ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններին
2017 թվականի ապրիլի 2-ի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն է իրականացրել նաև Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պատվիրակությունը:
Պատվիրակության կազմում էին. Արթուր Թովմասյանը՝ «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար, Արպատ Ավանեսյանը՝ «Հայրենիք» խմբակցություն, Արմեն Սարգսյանը՝ «Դաշնակցություն» խմբակցություն, Վարդգես Բաղրյանը՝ «Ժողովրդավարություն» խմբակցություն, Էդուարդ Աղաբեկյանը՝ «Շարժում-88» խմբակցություն և ԼՂՀ ԱԺ նախագահի խորհրդական, ՀՀ ԱԺ-ում ԼՂՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Կարեն Թոփչյանը: Արցախի պատվիրակությունը օրվա ընթացքում դիտորդական առաքելություն է իրականացրել Երևան քաղաքի, Արարատի և Կոտայքի մարզերի 15-ից ավելի ընտրատեղամասերում:

Наблюдательская миссия депутатов парламента Арцаха на парламентских выборах в Армении
2-го апреля 2017 года делегация депутатов от Республики Арцах приняла участие в парламентских выборах в Республике Армения в качестве наблюдателей.
В составе делегации были: глава фракции «Родина» Артур Товмасян, Арпат Аванесян (фракция «Родина»), Армен Саркисян (фракция «Дашнакцутюн»), Вардгес Багирян (фракция «Демократия»), Эдуард Агабекян (фракция «Движение-88»), а также Карен Топчян, советник председателя Национального собрания Республики Арцах и представитель НС НКР в НС РА. В течение дня делегация Республики Арцах осуществила наблюдательскую миссию на более чем 15 избирательных участках в Ереване, Котайкской и Араратской областях Армении.