Արցախի խորհրդարանը հրավիրում է լիագումար նիստ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 29-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների և խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում պատգամավորները մտքեր են փոխանակել 5-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված հարցերի շուրջ և ստացել համապատասխան պարզաբանումներ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մարտի 30-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Парламент Арцаха созывает пленарное заседание
29-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян провел рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата.
В ходе встречи депутаты обменялись мнениями по вопросам, включенным в повестку дня 5-й сессии Национального собрания, и получили соответствующие разъяснения.
Подводя итоги совещания, председатель парламента Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 30-го марта в 11:00.