ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ընդունել է Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության հանրաքվեին միջազգային դիտորդական առաքելությամբ Արցախում գտնվող Բելգիայի Թագավորության պատվիրակության անդամներ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանի անդամ Սերժ դը Պատուլին և Վալոնիա-Բրյուսելի դաշնության խորհրդարանի պատգամավոր Բենուա Դրեզին:
Խորհրդարանի նախագահը, կարևորելով հանրաքվեին միջազգային դիտորդների ներկայությունը, նշել է. «Մենք արդեն երրորդ անգամ ենք կազմակերպում հանրաքվե և կարևորում ու հաշվի ենք առնում այն օբյեկտիվ գնահատականները, որոնք ներկայացվում են դիտորդների կողմից»:
Այնուհետև Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է Բելգիայի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի, որոնք վերաբերում էին Սահմանադրության նախագծով նախատեսված կառավարման համակարգի առանձնահատկություններին և պետության գործունեության կարևոր ոլորտներում առաջարկվող փոփոխություններին:

Председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян сегодня принял членов делегации Королевства Бельгия – Сержа де Патуля и депутата парламента федерации Валония-Брюссель Бенуа Дреза, прибывших в Арцах для осуществления международной наблюдательской миссии на референдуме по проекту Конституции Республики Арцах.
Отметив важность присутствия международных наблюдателей на референдуме, Ашот Гулян подчеркнул: "Референдум в нашей республике организовывается в третий раз. Мы придаем важность и учитываем объективные оценки, которые дают наблюдатели".
Затем председатель парламента ответил на вопросы представителей бельгийской делегации, касающиеся предусмотренных по проекту Конституции особенностей формы правления и предлагаемых изменений в важных сферах деятельности государства.