Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը  հունվարի 12-ին  հրավիրել է հերթական նիստը:
Հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ամփոփել է մինչ այս պահը հանձնաժողովի կատարած աշխատանքը, ընթացակարգով նախատեսված քայլերը և ներկայացրել հետագա անելիքները:
Նշենք, որ դեկտեմբերի 29-ին տեղի ունեցած ԱԺ լիագումար նիստում ընդմիջվել են Սահմանադրության նախագծի քննարկումները և պատգամավորներն ու խմբակցությունները  հնարավորություն են ստացել մինչև հունվարի 11-ի աշխատանքային օրվա ավարտը ներկայացնել առաջարկություններ և դիտողություններ սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ:
Աշոտ Ղուլյանի խոսքով, հանձնաժողովն այդ ընթացքում ստացել է շուրջ 200 առաջարկություն և դիտողություն:
«Ստացված առաջարկությունները սպասվածից բավականին շատ են եղել, ինչի համար շնորհակալ ենք հեղինակներին, քանի որ այդ ուղղորդումները մեզ օգնելու են ամբողջացնել Սահմանադրության նախագծի հետ կապված աշխատանքները»,- ընդգծել է Աշոտ Ղուլյանը:
Հանձնաժողովի անդամներն այնուհետև անցել են ստացված առաջարկությունների քննարկմանը, որից հետո, ըստ պատրաստվածության, նախանշվելու են հետագա քայլերը:

Regular Meeting of the Specialized Commission on Constitutional Reforms
Commission Chairman Ashot Ghoulyan has summarized the work done by the Commission to date, the work envisaged under the procedures and measures provided for further actions.
On December 29 the NA plenary session was interrupted by discussions on the draft constitution and the deputies and the factions were given the opportunity to submit proposals and comments on the draft constitution before the end of the working day on January 11.
According to Ashot Ghoulyan, during this time the Commission received 200 proposals and comments.
"The proposals were sufficiently more than expected, for which we thank the authors, as these recommendations will help us to summarize the work associated with the project of the Constitution", - said Ashot Ghoulyan.
Then the commissioners proceeded to the consideration of the proposals received, after which further action will be identified.