Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը  հունվարի 12-ին  հրավիրել է հերթական նիստը:
Հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ամփոփել է մինչ այս պահը հանձնաժողովի կատարած աշխատանքը, ընթացակարգով նախատեսված քայլերը և ներկայացրել հետագա անելիքները:
Նշենք, որ դեկտեմբերի 29-ին տեղի ունեցած ԱԺ լիագումար նիստում ընդմիջվել են Սահմանադրության նախագծի քննարկումները և պատգամավորներն ու խմբակցությունները  հնարավորություն են ստացել մինչև հունվարի 11-ի աշխատանքային օրվա ավարտը ներկայացնել առաջարկություններ և դիտողություններ սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ:
Աշոտ Ղուլյանի խոսքով, հանձնաժողովն այդ ընթացքում ստացել է շուրջ 200 առաջարկություն և դիտողություն:
«Ստացված առաջարկությունները սպասվածից բավականին շատ են եղել, ինչի համար շնորհակալ ենք հեղինակներին, քանի որ այդ ուղղորդումները մեզ օգնելու են ամբողջացնել Սահմանադրության նախագծի հետ կապված աշխատանքները»,- ընդգծել է Աշոտ Ղուլյանը:
Հանձնաժողովի անդամներն այնուհետև անցել են ստացված առաջարկությունների քննարկմանը, որից հետո, ըստ պատրաստվածության, նախանշվելու են հետագա քայլերը:

12-го января специализированная комиссия по конституционным реформам при президенте НКР созвала очередное заседание.
Председатель комиссии Ашот Гулян подвел итоги проделанной комиссией на сегодняшний день работы, предусмотренных в рамках процедуры мер и представил предстоящие действия.
Отметим, что на состоявшемся 29-го декабря пленарном заседании НС были прерваны обсуждения проекта Конституции. Депутатам и фракциям была предоставлена возможность до окончания рабочего дня 11-го января представить предложения и замечания относительно проекта Конституции.
По словам Ашота Гуляна, за это время комиссия получила порядка 200 предложений и замечаний.
«Полученных предложений были достаточно больше, чем ожидалось, за что мы благодарим авторов, поскольку эти рекомендации помогут нам обобщить работы, связанные с проектом Конституции», - подчеркнул Ашот Гулян.
Затем члены комиссии перешли к рассмотрению полученных предложений, после чего будут намечены дальнейшие действия.