Խորհրդարանի նախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 27-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի օրակարգում առկա օրինագծերը և պարզաբանվել՝ ԱԺ լիագումար նիստում Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի քննարկման ընթացակարգը:
Սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ  Արամ Գրիգորյանը համապատասխան հաղորդում է ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի եզրափակիչ լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 29-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

27-го декабря председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, руководители постоянных комиссий, их заместители и ответственные лица аппарата.
В ходе совещания были обсуждены законопроекты, включенные в повестку 4-й сессии Национального собрания, а также была пояснена процедура рассмотрения проекта Конституции Республики Арцах на пленарном заседании НС.
Председатель постоянной комиссии по социальным вопросам и здравоохранению Арам Григорян представил соответствующий отчет относительно введенного в обращение законопроекта.
Подводя итоги совещания, председатель парламента Ашот Гулян объявил, что заключительное пленарное заседание 4-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 29-го декабря в 11:00.