Աշխատանքային խորհրդակցություն ԼՂՀ Ազգային ժողովում
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 21-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրինագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը և դրան ուղեկցող օրենքների նախագծերը:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 22-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

21-го декабря председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, руководители постоянных комиссий их заместители и ответственные лица аппарата.
В ходе совещания были обсуждены законопроекты, включенные в повестку 4-й сессии, проект закона «О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2017 год» и сопровождающие его проекты законов.
Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся в обращении законопроектов.
Подводя итоги совещания, председатель парламента Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 4-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 22-го декабря в 11:00.