ԼՂՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները Փարիզում
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում դեկտեմբերի 14-ին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է «Սատար Ղարաբաղին» միության ղեկավար Մարալ Ասադուրյանի հետ: Քննարկվել են միության կողմից Արցախին աջակցելու ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Ստեփանակերտում գործող «Պոլ Էլյուար» ֆրանսախոսության կենտրոնի հետագա անելիքներին և նախագծերին:
Արցախի խորհրդարանի նախագահը կարևորել է Ֆրանսիայում Ղարաբաղի Մշտական ներկայացուցչությանն աջակցելու՝ «Սատար Ղարաբաղին» միության և նրա ղեկավար կազմի պատրաստակամությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում այդ համագործակցությունն ավելի գործնական արդյունքներ կգրանցի՝ ամրապնդելով հայ-ֆրանսիական բարեկամությունը:
Օրվա երկրորդ կեսին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում Աշոտ Ղուլյանին ընդունել են «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, փոխնախագահ Ռենե Ռուքեն և Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուան:
Հանդիպմանը քննարկվել են «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» և «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակների համագործակցության ծրագրերը և գալիք տարում  դրանց իրագործման հեռանկարները: Զրուցակիցները անդրադարձել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլի առանձնահատկություններին և սպասվող զարգացումներին:
Նույն օրը երեկոյան տեղի է ունեցել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի ընդլայնված կազմով հանդիպումը «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանի հետ:
«Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի անդամներից հանդիպմանը ներկա էին խորհրդարանի պատգամավորներ, սենատորներ, քաղաքապետեր, շրջանային խորհուրդների անդամներ, Իլ դէ Ֆրանս  շրջանի իշխանության ներկայացուցիչներ:
Բարեկամության շրջանակների ղեկավարներ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը և Աշոտ Ղուլյանը միջոցառման մասնակիցներին ներկայացրել են հաջորդ տարվա աշխատանքների ցանկը, որից հետո տեղի ունեցած մտքերի փոխանակության միջոցով հստակեցվել են տնտեսական, սոցիալական և մշակութային համատեղ ծրագրերի իրականացման նախնական պայմանավորվածությունները:
ԱԺ նախագահի աշխատանքային այցի եզրափակիչ միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիգեն Չիթեչյանն ու ԼՂՀ Մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:

NA NKR President’s Meetings in Paris
December 14, during the working visit to France, President of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghoulyan met with the head of the Union "Support to Karabakh" Maral Asaduryan. During the meeting the program for the Union in support to Artsakh has been discussed. Special attention has been paid to future plans and projects operating in the Francophone center "Paul Elyuar Home" in the capital Stepanakert.
President of the Artsakh Parliament welcomed readiness of Artsakh Union "Support to Karabakh" and its leadership to promote Karabakh permanent representation in France and expressed hope that in future this cooperation will be more effective and will strengthen the friendship.
In the afternoon, in the French National Assembly Ashot Ghoulyan was received by the chairman of the Circle of Friendship "France-Karabakh" Francois Rochebloine, deputy chairman Renee Rouquet and secretary of the friendship group "France-Armenia" Jean-Pierre Delannoy.
During the meeting cooperation programs of the circles of friendship "France-Karabakh" and "Karabakh-France" have been discussed as well as the prospects for their implementation in the coming year. The two sides have also discussed the current stage of the Azerbaijani-Karabakh conflict.
On the same day, in the evening a meeting of the Circle of Friendship "France-Karabakh" in an expanded format with the head of the Circle of Friendship "France-Karabakh," Ashot Ghoulyan was held. Of the members of the Circle of Friendship "France-Karabakh", members of parliament, senators, mayors, members of provincial councils, representatives of the authorities of the region Ile-de-France attended the meeting.
Leaders of the friendship circles Francois Rochebloine Ashot Ghoulyan presented to the participants the list of events and works for the next year. Then during the exchange of opinions preliminary agreement on the realization of economic, social and cultural programs have been clarified.
The final event in the framework of the working visit of the President of the National Assembly was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to France Vigen Chitechyan and the NKR permanent representative, Hovhannes Gevorgyan.