ԼՂՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները Փարիզում
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում դեկտեմբերի 14-ին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է «Սատար Ղարաբաղին» միության ղեկավար Մարալ Ասադուրյանի հետ: Քննարկվել են միության կողմից Արցախին աջակցելու ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Ստեփանակերտում գործող «Պոլ Էլյուար» ֆրանսախոսության կենտրոնի հետագա անելիքներին և նախագծերին:
Արցախի խորհրդարանի նախագահը կարևորել է Ֆրանսիայում Ղարաբաղի Մշտական ներկայացուցչությանն աջակցելու՝ «Սատար Ղարաբաղին» միության և նրա ղեկավար կազմի պատրաստակամությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում այդ համագործակցությունն ավելի գործնական արդյունքներ կգրանցի՝ ամրապնդելով հայ-ֆրանսիական բարեկամությունը:
Օրվա երկրորդ կեսին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում Աշոտ Ղուլյանին ընդունել են «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, փոխնախագահ Ռենե Ռուքեն և Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուան:
Հանդիպմանը քննարկվել են «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» և «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակների համագործակցության ծրագրերը և գալիք տարում  դրանց իրագործման հեռանկարները: Զրուցակիցները անդրադարձել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլի առանձնահատկություններին և սպասվող զարգացումներին:
Նույն օրը երեկոյան տեղի է ունեցել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի ընդլայնված կազմով հանդիպումը «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանի հետ:
«Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի անդամներից հանդիպմանը ներկա էին խորհրդարանի պատգամավորներ, սենատորներ, քաղաքապետեր, շրջանային խորհուրդների անդամներ, Իլ դէ Ֆրանս  շրջանի իշխանության ներկայացուցիչներ:
Բարեկամության շրջանակների ղեկավարներ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը և Աշոտ Ղուլյանը միջոցառման մասնակիցներին ներկայացրել են հաջորդ տարվա աշխատանքների ցանկը, որից հետո տեղի ունեցած մտքերի փոխանակության միջոցով հստակեցվել են տնտեսական, սոցիալական և մշակութային համատեղ ծրագրերի իրականացման նախնական պայմանավորվածությունները:
ԱԺ նախագահի աշխատանքային այցի եզրափակիչ միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիգեն Չիթեչյանն ու ԼՂՀ Մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:

14-го декабря в рамках рабочего визита во Францию председатель НС Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян встретился с руководителем союза "В поддержку Арцаха" Марал Асадурян. В ходе встречи были обсуждены программы союза по оказанию поддержки Арцаху. Особое внимание было уделено дальнейшим планам и проектам действующего в Степанакерте центра франкофонии "Дом Поля Элюара".
Председатель парламента Арцаха приветствовал готовность союза "В поддержку Арцаха" и его руководства содействовать постоянному представительству Карабаха во Франции и выразил надежду на то, что в будущем это сотрудничество будет более результативным и укрепит дружбу.
Во второй половине дня в Национальном собрании Франции Ашота Гуляна приняли председатель Круга дружбы "Франция-Карабах" Франсуа Рошблуан, заместитель председателя Рене Руке и секретарь Группы дружбы "Франция-Армения" Жан-Пьер Делануа.
В ходе встречи были обсуждены программы сотрудничества кругов дружбы "Франция-Карабах" и "Карабах-Франция", а также перспективы их реализации в будущем году. Собеседники обсудили также нынешний этап урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
В тот же день вечером состоялась встреча Круга дружбы "Франция-Карабах" в расширенном составе с руководителем Круга дружбы "Карабах-Франция" Ашотом Гуляном. Из членов Круга дружбы "Франция-Карабах" на встрече присутствовали депутаты парламента, сенаторы, мэры, члены областных советов, представители власти области Иль-де-Франс.
Руководители кругов дружбы Франсуа Рошблуан и Ашот Гулян представили участникам мероприятия перечень работ на будущий год, после чего в ходе обмена мнениями были уточнены предварительные договоренности по реализации экономических, социальных и культурных программ.
На заключительном мероприятии в рамках рабочего визита председателя НС приняли участие также чрезвычайный и полномочный посол Армении во Франции Виген Читечян и постоянный представитель НКР Ованнес Геворкян.