Դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը:
Նիստը վարել են պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արմո Ծատրյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2017 թ. պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:

7-го декабря за закрытыми дверями состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
Заседание вели председатель постоянной комиссии НС НКР по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Жанна Галстян и заместитель председателя постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению Армо Цатурян.
В повестку дня были включены вопросы финансирования Министерства обороны НКР, Полиции, Службы национальной безопасности, Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, предусмотренные в проекте закона НКР «О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2017 год».