Ամփոփվել են Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները
Նոյեմբերի 18-ին և 19-ին ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի նիստերում ամփոփվել են Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները:
Հանրապետության մայրաքաղաքում և բոլոր շրջաններում քննարկումներ անցկացրած հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են նախագծի վերաբերյալ ազգաբնակչության առաջարկություններն ու դիտողությունները:
Մասնագիտական հանձնաժողովը ստացված առաջարկությունների և կարծիքների հիման վրա նախագիծը ենթարկել է որոշակի լրամշակման: Նիստերի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության նախաբանի նախագծային տեքստին:
Այսօր՝ նոյեմբերի 19-ին, Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակը կներկայացվի հանրապետության նախագահին:

Подведены итоги публичных обсуждений предварительного варианта проекта Конституции
18-го и 19-го ноября на заседаниях специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте НКР были подведены итоги публичных обсуждений предварительного варианта проекта Конституции Республики Арцах.
Члены комиссии, которые провели обсуждения в столице республики и всех районах, представили предложения и замечания населения относительно проекта.
На основании полученных предложений и мнений проект Конституции был доработан. В ходе заседаний члены комиссии рассмотрели также предварительный вариант текста предисловия Конституции.
Сегодня, 19-го ноября, предварительный вариант проекта Конституции будет представлен президенту республики.