Ամփոփվել են Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները
Նոյեմբերի 18-ին և 19-ին ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի նիստերում ամփոփվել են Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները:
Հանրապետության մայրաքաղաքում և բոլոր շրջաններում քննարկումներ անցկացրած հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են նախագծի վերաբերյալ ազգաբնակչության առաջարկություններն ու դիտողությունները:
Մասնագիտական հանձնաժողովը ստացված առաջարկությունների և կարծիքների հիման վրա նախագիծը ենթարկել է որոշակի լրամշակման: Նիստերի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության նախաբանի նախագծային տեքստին:
Այսօր՝ նոյեմբերի 19-ին, Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակը կներկայացվի հանրապետության նախագահին:

Public Debate Results on Draft Constitution Are Summarized
November 18-19, the sessions of the special commission on constitutional reforms under the NKR President summarized the results of the public discussion of the draft Constitution of the Republic of Artsakh in the initial version.
Members of the commission who held discussions both in the republic capital and all the regions presented the comments and suggestions on the draft.
The specialized commission of the project subjected the draft to certain amendments based on the suggestions and opinions. The session also focused on the draft text of the Preamble to the Constitution.
Today, November 19, the initial draft of the Constitution will be presented to the Republic President.