Հոկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Ամփոփելով նախորդ շաբաթների ընթացքում կատարված աշխատանքը՝ մասնագիտական հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդգծել է, որ սահմանադրության նախագծի քննարկումները թեւակոխել են վերջնական ճշգրտումների փուլ:
Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն՝ վիճարկելի մի շարք դրույթների շուրջ, որի ժամանակ հանձնաժողովի անդամները հանդես են եկել իրենց հիմնավորումներով եւ առաջարկներով: Հանձնաժողովն առաջիկա օրերին կշարունակի աշխատանքային քննարկումները՝ սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը նոյեմբերի առաջին օրերին հրապարակելու մտադրությամբ:
Հիշեցնենք, որ սահմանված կարգի համաձայն սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը հանարապետության նախագահին պետք է ներկայացվի մինչեւ ս.թ. նոյեմբերի 20-ը, ինչին նախորդելու են հանրային քննարկումները:

Проект Конституции находится на стадии окончательных корректировок
26-го октября состоялось очередное заседание специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте Нагорно-Карабахской Республики.
Подводя итоги проделанной ранее работы, председатель комиссии Ашот Гулян подчеркнул, что в проект Конституции вносятся окончательные поправки.
Состоялся обмен мнениями по ряду спорных положений, в ходе которого члены комиссии выступили с аргументами и предложениями. В ближайшие дни комиссия продолжит рабочие обсуждения с целью опубликовать проект конституционных реформ в начале ноября.
Напомним, согласно установленному порядку, проект конституционных реформ должен быть представлен президенту республики до 20-го ноября текущего года. Этому должны предшествовать публичные обсуждения.