Հոկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Ամփոփելով նախորդ շաբաթների ընթացքում կատարված աշխատանքը՝ մասնագիտական հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդգծել է, որ սահմանադրության նախագծի քննարկումները թեւակոխել են վերջնական ճշգրտումների փուլ:
Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն՝ վիճարկելի մի շարք դրույթների շուրջ, որի ժամանակ հանձնաժողովի անդամները հանդես են եկել իրենց հիմնավորումներով եւ առաջարկներով: Հանձնաժողովն առաջիկա օրերին կշարունակի աշխատանքային քննարկումները՝ սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը նոյեմբերի առաջին օրերին հրապարակելու մտադրությամբ:
Հիշեցնենք, որ սահմանված կարգի համաձայն սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը հանարապետության նախագահին պետք է ներկայացվի մինչեւ ս.թ. նոյեմբերի 20-ը, ինչին նախորդելու են հանրային քննարկումները:

October 26, a regular meeting of the specialized commission on constitutional reforms under the President of the Nagorno Karabakh Republic was held.
Summing up the previous work, Chairman of the Commission Ashot Ghoulyan noted that the final amendments are being made to draft Constitution.
An exchange of opinions on a number of disputable positions took place, in which the members of the commission made arguments and proposals. In the coming days, the Commission will continue the working discussions to publish the draft constitutional reforms in the beginning of November.
According to the established order, the draft constitution must be submitted to the President of the Republic before November 20, of this year. This must be preceded by a public discussion.