Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 11-ին շնորհավորական նամակ է ուղարկել Վյաչեսլավ Վոլոդինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
«Վստահ եմ, որ Ձեր մասնագիտական բարձր պատրաստվածությունն ու փորձառությունը կնսպաստեն Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքական համակարգում Պետական դումայի դերակատարության ամրապնդմանը:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում բարձր են գնահատում Ռուսաստանի հետ բարեկամության ավանդույթները, որոնք պատմական, մշակութային եւ հոգեւոր խոր արմատներ ունեն: Մենք գնահատում ենք նաեւ Ռուսաստանի Դաշնության՝ որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ երկրի, հետեւողական ջանքերը Հարավային Կովկասում կայունության հաստատման ու պահպանման գործում: Համոզված ենք, որ փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը, այդ թվում եւ խորհրդարանական դիվանագիտության միջոցով, թույլ կտա տարածաշրջանը դարձնել առավել անվտանգ եւ բարեկեցիկ», - ընդգծված է խորհրդարանի նախագահի շնորհավորական նամակում:

October 11, President of the Artsakh Republic National Assembly Ashot Ghoulyan sent a congratulatory letter to Vyacheslav Volodin, on his election as the Chairman of the State Duma of the Russian Federation Federal Assembly.
"I am confident that your high professional skills and expertise will help in strengthening the role of the State Duma in the political system of the Russian Federation.
The Republic of Nagorno Karabakh highly appreciates deep-rooted historical, cultural and spiritual traditions of friendship with Russia. We also value Russia as the OSCE Minsk Group co-chair country for its consistent efforts in establishing and maintaining stability in the South Caucasus. We are convinced that the development of mutually beneficial cooperation, including parliamentary diplomacy, will make the region more secure and prosperous, "says the congratulatory letter of the NA President.