ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 5-ին խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Աշոտ Ղուլյանը նախևառաջ շնորհավորել է բոլորին՝ Ուսուցչի միջազգային տոն օրվա կապակցությամբ, հաշվի առնելով, որ 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավորների կազմում ևս կան նախկին ուսուցիչներ և դասախոսներ:
Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհրդարանականները քննարկել և համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել չորրորդ նստաշրջանում շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ընդունվել է ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հանձնաժողովի՝ ԱԺ լիագումար նիստում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը քննարկելու առաջարկը:

Председатель парламента созвал рабочее совещание
5-го октября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС, руководители постоянных комиссий и ответственные лица аппарата.
В начале совещания Ашот Гулян поздравил всех с Днем учителя, учитывая то, что среди депутатов НС 6-го созыва также есть бывшие учителя и преподаватели.
В ходе совещания парламентарии рассмотрели и представили соответствующие данные касательно законопроектов, находящихся в обращении парламента в четвертой сессии.
Было принято предложение постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению рассмотреть на пленарном заседании законопроект «О внесении изменений в закон НКР "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год"».