Արցախի խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները Բրյուսելում
Եռօրյա աշխատանքային այցով Բելգիայի Թագավորությունում է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությունը, որի կազմում են Արցախի Հանրապետություն-Եվրախորհրդարան բարեկամության խմբի անդամներ՝  խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Դավիթ Մելքումյանը եւ պատգամավոր, «Վերածնունդ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Խանումյանը:
Սեպտեմբերի 26-ին խորհրդարանական պատվիրակությունը Բրյուսելում հանդիպել են ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար կազմին: Հանդիպմանը մասնակցել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը:
Հաջորդ օրը՝ սեպտեմբերի 27-ին, պատվիրակության անդամները Եվրոպական Միության խորհրդարանում հանդիպել են ԵՄ-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Էլենի Թեոխարուսի եւ խմբի անդամների հետ:
Օրվա երկրորդ կեսին Եվրախորհրդարանում ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետություն-Եվրախորհրդարան բարեկամության խմբի նիստը, որը վարում էր Եվրոպական խորհրդարանում Արցախի ղեկավար Ֆրանկ էնգելը:
Այնուհետեւ պատգամավորներ Հայկ Խանումյանը եւ Դավիթ Մելքումյանը մասնակցել են Եվրոպական խորհրդարանում Ղարաբաղյան հակամարտությանը նվիրված քննարկումներին, որի  բանախոսը ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանն էր: Կլոր սեղանին հրավիրված էին ԵԽ պատգամավորներ, փորձագետներ:
Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի պատվիրակությունը «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության գրասենյակում հանդիպում է ունեցել կառույցի նախագահ Դիոգո Պինտոյի եւ մյուս անդամների հետ: Օրվա երկրորդ կեսին Արցախի խմբի անդամներն այցելել են Ֆլամանդական խորհրդարան:
Երեկոյան պատվիրակությունը մասնակցել է Բելգիայում ՀՀ դեսպանատան կողմից  Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված ընդունելությանը։

The Meetings of Artsakh Parliamentary Delegation in Brussels
A delegation of the National Assembly of the Republic of Artsakh, composed of members of the friendship group "Artsakh Republic-European Parliament" - deputy chairman of the Standing Committee on Foreign Relations David Melkumyan and head of the parliamentary faction "Renaissance" Hayk Khanumyan  are in the Kingdom of Belgium with a three-day working visit.
September 26, members of the parliamentary delegation in Brussels met with the leaders of the Eropean Armenian Federation for Justice and Democracy. The meeting was attended by NKR foreign minister Karen Mirzoyan.
The next day, on September 27, at the Parliament of the European Union members of the delegation met with the leading staff of the Friendship group EU-Armenia, Eleni Teocharous and other members.
In the afternoon, in the European Parliament, members of the NKR National Assembly took part in the meeting of the friendship group "Artsakh Republic-European Parliament", which was conducted by Frank Engel, the head of the friendship group with Artsakh in the European Parliament.
Afterwards in the European Parliament, the Deputies Hayk Khanumyan and David Melkumyan took part in the discussions on the Karabakh problem, where as the keynote speaker acted Karen Mirzoyan, the NKR Foreign Minister. European Parliament deputies as well as experts were invited to take part at the round table.
September 28, at the office of the organization "European Friends of Armenia" Artsakh delegation held a meeting with the chairman of the organization, of Diogo Pinto and structure members. In the afternoon, the delegation visited the Flemish Parliament.
In the evening members of the delegation took part at the reception, dedicated to the 25th anniversary of the declaration independence of the Republic of Armenia, organized at the Armenian Embassy in Belguim.