Մեկնարկում են 6-րդ գումարման ԼՂՀ ԱԺ 4-րդ նստաշրջանի աշխատանքները
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 27-ին ԱԺ փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Քննարկվել են նոր նստաշրջանում խորհրդարանի հանձնաժողովներում շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի պատրաստվածության հարցերը:
Գլխադասային հանձնաժողովների ղեկավարները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 29-ին ժամը՝ 11:00-ին:

Открывается 4-я сессия Национального собрания НКР 6-го созыва
27-го сентября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС, руководители постоянных комиссий и ответственные лица аппарата.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся подготовленности проектов законов, находящихся в обращении парламента в новой сессии.
Руководители головных комиссий представили соответствующие отчеты относительно находящихся в обращении законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян сообщил, что первое пленарное заседание 4-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 29-го сентября в 11:00.
Согласно регламенту, на предстоящем пленарном заседании планируется также проведение процедуры вопросов-ответов НС–Правительство.