Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 26-ին ընդունել է «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահ, Ֆրանսիական Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին եւ նրան ուղեկցող անձանց:
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի հետեւողական քաղաքական գործունեությունը, ինչպես նաեւ վերջին շրջանում ակտիվ աշխատանքները՝ մշակույթի եւ հումանիտար ոլորտներում:
Իր հերթին Ֆրանսուա Ռոշբլուանը նույնպես ընդգծել է մշակութային կապերի, Արցախում ֆրանսերեն լեզվի եւ ֆրանսախոսության զարգացման կարեւորությունը, որը լուրջ խթան է երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնման ու ամրապնդման ուղղությամբ: «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահը հետաքրքրվել է սահմանին տիրող իրավիճակով, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում մեկնարկած սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացով:
Հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի անդամների մասնակցությամբ: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության ոլորտների եւ բարեկամության շրջանակի առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ:

Заседание круга дружбы
26-го сентября председатель Национального собрания Республики Арцах, руководитель круга дружбы "Карабах-Франция" Ашот Гулян принял руководителя круга дружбы "Франция-Карабах", депутата Национального собрания Французской Реcпублики Франсуа Рошблуана и сопровождающих его лиц.
Приветствуя гостей, Ашот Гулян высоко оценил последовательную политическую деятельность круга дружбы "Франция-Карабах", а также заметные в последнее время активные работы в области культуры и гуманитарной сфере.
В свою очередь Франсуа Рошблуан также подчеркнул важность развития культурных связей, французского языка и франкофонии в Арцахе, что является серьезным стимулом для  расширения и укрепления двусторонних отношений. В ходе встречи глава круга дружбы "Франция-Карабах" поинтересовался ситуацией на границе, процессом конституционных реформ в Нагорно-Карабахской Республике.
Затем встреча продолжилась в расширенном составе с участием членов круга дружбы "Карабах-Франция". Собеседники обменялись мнениями касательно сфер сотрудничества и предстоящих планов круга дружбы.