Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՌԱԿ պատվիրակությանը
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 24-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝  խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ որպես հայ ավանդական կուսակցություն՝ Ռամկավար ազատական կուսակցության գործունեությանը նոր թափ հաղորդելու ցանկությունն Արցախում ընդունվել է ոգեւորությամբ: Աշոտ Ղուլյանը նաեւ ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է բոլոր ռեսուրսների համատեղում՝ համազգային նշանակության հարցերում լուրջ արդյունքների հասնելու համար:
Երախտագիտություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Սերխիո Նահապետյանը ներկայացրել է Սփյուռքում առկա իրավիճակը եւ հավելել, որ իր ղեկավարած կառույցը նոր գաղափարներ ու նոր ուղիներ է փնտրում՝ արդյունավետ գործունեություն ծավալելու համար:
Ամփոփելով հանդիպումը` Աշոտ Ղուլյանն առաջարկել է չսահմանափակվել նախկինում գործող շրջանակներով եւ տարբեր երկրներում գործող իրենց կառույցների միջոցով համակողմանի տեղեկատվություն տարածել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը:

24-го сентября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян принял делегацию, возглавляемую руководителем центрального управления партии Рамкавар Азатакан Серхио Нагапетяном.
Приветствуя гостей, руководитель парламента отметил, что в Арцахе с воодушевлением восприняли желание придать новый импульс деятельности партии Рамкавар Азатакан как традиционной армянской партии. Ашот Гулян подчеркнул, что необходимо совместить все ресурсы для достижения серьезных результатов в вопросах общенационального значения.
Выразив благодарность за прием, Серхио Наапетян представил ситуацию в Диаспоре, отметив, что возглавляемая им структура ищет новые идеи и пути для осуществления эффективной деятельности.
Подводя итоги встречи, Ашот Гулян предложил не ограничиваться прежними рамками деятельности и через действующие в разных странах структуры партии распространять всестороннюю информацию о Нагорно-Карабахской Республике.
Во встрече приняла участие председатель постоянной комиссии НС НКР по внешним сношениям Арзик Мхитарян.