Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրենին
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել  է  «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության նորանշանակ տնօրեն  Դիոգո Պինտոյին և գլխավոր քարտուղար Հովհաննես Գրիգորյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը շնորհավորել է Դիոգո Պինտոյին՝ նոր պաշտոնի կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ նախկինում կազմակերպության հետ ձեռք բերված համագործակցությունը շարունակական է լինելու և հաջողվելու է այդ ծրագրերի արդյունավետությունը ևս մեկ  աստիճանով բարձրացնել:
«Կազմակերպությունն ուրույն կապող օղակ է  Եվրոպայի հետ, հատկապես Արցախի պարագայում, երբ Ադրբեջանն ամեն կերպ փորձում է մեկուսացնել մեզ բոլոր քաղաքական գործընթացներից»,-նշել է Աշոտ Ղուլյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով խորհրդարանի նախագահին ընդունելության համար՝ Դիոգո Պինտոն նշել է, որ իր առաջին այցի նպատակը ճանաչողական է, որից հետո կներկայացվի համագործակցության հետագա ծրագիրը: Նա նաև հավելել է, որ իրենց խնդին է լինելու Արցախի դիրքորոշման մասին ազդակների թարգմանությունը եվրոպական հասարակության համար:
«Մենք աշխատելու ենք թարմացված թիմով, նոր գաղափարներով և Ձեր աջակցությունը ստանալու պարագայում, համոզված եմ, կհասնենք հաջողության»,- ընդգծել է Դիոգո Պինտոն:
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահը, ամփոփելով հանդիպումը, կարևորել է նորանշանակ տնօրենի կողմից ընտրած թիրախային ուղղությունները և վստահեցրել, որ կձեռնարկվեն բոլոր անհրաժեշտ քայլերը, որոնց միջոցով հնարավորություն կստեղծվի ընդլայնել և խորացնել համատեղ աշխատանքը:

Ашот Гулян принял директора организации "Европейские друзья Армении"
15-го сентября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян принял нового директора организации "Европейские друзья Армении" Диого Пинто и генерального секретаря Ованнеса Григоряна.
Приветствуя гостей, руководитель парламента поздравил Диого Пинто с назначением на новую должность и выразил надежду, что сотрудничество с организацией продолжится и удастся повысить уровень эффективность этих программ.
"Организация является своего рода связующим звеном с Европой, особенно в случае с Арцахом, когда Азербайджан всячески пытается изолировать нас от всех политических процессов", – отметил Ашот Гулян.
Выразив благодарность председателю парламента за прием, Диого Пито подчеркнул, что его первый визит носит ознакомительный характер, после чего будет представлен план дальнейшего сотрудничества. Диого Пито добавил, что их задачей будет также перевод информации о позиции Арцаха для европейского сообщества.
"Мы будем работать обновленной командой, с новыми идеями и при Вашем содействии, уверен, добьемся успехов", – подчеркнул он.
В заключение встречи председатель НС НКР, резюмируя, отметил важность целевых направлений, намеченных новым директором, и заверил, что будут предприняты все необходимые меры для расширения и углубления совместной работы.