Բելգիայի խորհրդարանականների պատվիրակության այցն Արցախի Ազգային ժողով
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Դաշնային եւ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների մի խումբ պատգամավորների:  Պատվիրակության այցն Արցախ կազմակերպվել է Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ:
Ողջունելով բելգիացի խորհրդարանականներին՝ Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է, որ Բելգիայի տարբեր մակարդակի խորհրդարանները ներկայացնող պատգամավորների հետ շփումները վերջին տարում մեծապես ակտիվացել են եւ արդեն ժամանակն է հանդիպումներին կազմակերպչական ձեւաչափ տալ:
Բելգիական խորհրդարանականների պատվիրակության ղեկավար Էլս Վան Հուֆն իր խոսքում նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի պարագայում խորհրդարանական դիվանագիտությունը կարեւոր գործիք է միջազգային հարթակներում լսելի դառնալու համար:
Այնուհետեւ հյուրերի խնդրանքով Աշոտ Ղուլյանը տեղեկություններ է ներկայացրել Ազգային ժողովի կառուցվածքի, միջխորհրդարանական կապերի, բարեկամության խմբերի գործունեության, Արցախի քաղաքական դաշտի ու հետապրիլյան իրավիճակի վերաբերյալ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանը, Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը:

A Visit of the Delegation of Belgian MPs to the National Assembly of Artsakh
September 3, President of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghoulyan received a group of deputies of the Federal Parliament of the Kingdom of Belgium and the Regional Parliament of Brussels. The visit of the delegation was organized on the initiative of the European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD).
Welcoming the Belgian parliamentarians, Ashot Ghoulyan noted that over the recent years the contacts with the members representing different levels of the parliaments of Belgium have intensified seriously and it is the time to make the meetings organized.
In her turn, the head of the Belgian delegation Els Van Hoof noted that in the case of Nagorno-Karabakh, parliamentary diplomacy is one of the best ways to be heard in the international arena.
Upon the request of the guests Ashot Ghoulyan presented information about the structure of the National Assembly, inter-parliamentary relations, and activity of friendship groups, the political field of Artsakh and the situation after the April aggression of Azerbaijan.
The meeting was attended by Deputy President of the National Assembly Vahram Balayan, Chairman of the NKR NA Standing Committee on Foreign Relations Arzik Mkhitaryan, RA NA deputy Shirak Torosyan, Head of the EAFJD Gaspar Karapetyan.