Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովն օգոստոսի 26-ին հրավիրել է հերթական նիստը, որի ընթացքում ամփոփվել են տոնական օրերի միջոցառումների ցանկը և նախապատրաստական աշխատանքների արդյունքները:
Պետական հանձնաժողովի համանախագահ Աշոտ Ղուլյանը ներկայացրել է այսօրվա դրությամբ կատարված հիմնական աշխատանքները, մասնավորապես, օգոստոսի 31-սեպտեմբերի 3-ը նախատեսվող միջոցառումների ծրագիրը:
Տոնական միջոցառումների ոլորտային ծրագրերի և հյուրերի մասնակցության մասին հաղորդումներ են ներկայացրել կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը և արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը:
Տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում, որի ընթացքում ծրագրային որոշ կետեր մանրամասնվել ու պարզաբանվել են:
Աշոտ Ղուլյանը, ամփոփելով նիստը, համապատասխան հանձնարարականներ է տվել հանձնաժողովի անդամներին և կոչ արել առաջիկա օրերին ևս շարունակել նախապատրաստությունները՝ հոբելյանական տոնակատարությունների պատշաճ մակարդակով անցկացման համար:

Госкомиссия по организации торжеств к 25-й годовщине провозглашения НКР подвела итоги подготовительных работ
26 августа 2016
26-го августа Государственная комиссия по организации торжеств к 25-й годовщине провозглашения НКР созвала очередное заседание, в ходе которого был обобщен список праздничных мероприятий и подведены итоги подготовительных работ.
Сопредседатель госкомиссии Ашот Гулян представил основные работы, проведенные на сегодняшний день, в частности программу предусмотренных с 31 августа по 3 сентября мероприятий.
В ходе заседания с сообщениями о программе праздничных мероприятий и участии гостей выступили министр образования, науки и спорта Слава Асрян, министр культуры и по делам молодежи Нарине Агабалян и министр иностранных дел Карен Мирзоян.
Состоялся обмен мнениями, в ходе которого были даны пояснения к некоторым пунктам программы.
Подводя итоги заседания, Ашот Гулян дал соответствующие поручения членам комиссии и призвал продолжить подготовительные работы и в ближайшие дни, чтобы юбилейные мероприятия прошли на должном уровне.