ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀԿ Կանանց խորհրդի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 11-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցության Կանանց խորհրդի պատվիրակությանը՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է կանանց մասնակցությունն օրենսդիր մարմնի աշխատանքներին, ինչպես նաեւ նրանց ներգրավվածությունը հասարակական ու քաղաքական կյանքում:
Քննարկվել են խորհրդանական համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, պատգամավորներ Ռամելա Դադայանը եւ Լյուդմիլա Բարսեղյանը:

Председатель НС НКР принял делегацию Женского совета РПА
11-го августа председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял делегацию Женского совета Республиканской партии Армении во главе с заместителем председателя НС Республики Армения Эрмине Нагдалян.
Приветствуя гостей, руководитель парламента отметил важность участия женщин в работе органа законодательной власти, а также их вовлеченности в общественную и политическую жизнь.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся парламентского сотрудничества.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального собрания Ваграм Балаян, депутаты Рамела Дадаян и Людмила Барсегян.