ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀԿ Կանանց խորհրդի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 11-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցության Կանանց խորհրդի պատվիրակությանը՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է կանանց մասնակցությունն օրենսդիր մարմնի աշխատանքներին, ինչպես նաեւ նրանց ներգրավվածությունը հասարակական ու քաղաքական կյանքում:
Քննարկվել են խորհրդանական համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, պատգամավորներ Ռամելա Դադայանը եւ Լյուդմիլա Բարսեղյանը:

NKR NA President Received the Delegation of the Women’s Council of the Republican Party of Armenia
August 11, President of the Republic of Artsakh National Assembly Ashot Ghoulyan received the delegation of the Women’s Council of the Republican Party of Armenia headed by the RA NA Deputy Hermineh Naghdalyan.
Welcoming the guests the Head of the Parliament underlined the importance of women's participation in the legislature as well as their participation in social and political life.
A number of issues concerning parliamentary cooperation were discussed.
The meeting was attended by Deputy Chairman of the National Assembly Vahram Balayan, parliamentarians Ramela Dadayan and Lyudmila Barseghyan.