Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի ղեկավարությամբ հուլիսի 22-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ նախագահին կից սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Հաշվի առնելով սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի նախապես սահմանված եւ հետագայում շտկված ժամկետները՝ հանձնաժողովը քննարկվել է հայեցակարգի նախագիծը հանրային քննարկումների միջոցով հանրությանը ներկայացնելու միջոցառումների կազմակերպչական ու տեխնիկական հարցերը:
Մտքերի փոխանակության արդյունքում որոշվել է, որ հաջորդ շաբաթվա ընթացքում հանձնաժողովը սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի շուրջ հանրային քննարկումներ է անցկացնելու քաղաքական կուսակցությունների, մտավորականության, գիտական շրջանակների, դատական համակարգի, տարածքային կառավարման պատասխանատուների, ինչպես նաեւ՝ հասարակական կազմակերպությունների ու երիտասարդական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:

July 22, a regular meeting of the specialized commission on constitutional reforms under the NKR President chaired by the Head of the Artsakh Republic National Assembly, Ashot Ghoulyan was held.
Given the pre-planned and adjusted starting date of the process of constitutional reforms, the commission considered the organizational and technical issues related to the activities of the public on the draft concept.
As a result of the exchange of views, it was decided that during the next week, the commission will hold public debates around the concept of constitutional reforms with representatives of political parties, intelligentsia, academics, the judiciary, NGOs and youth organizations, as well as decision-makers in the field of territorial administration.