Այսօր Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարում էր հանձնաժողովի համանախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Հանձնաժողովի անդամները տեղեկություններ են ներկայացրել տոնական միջոցառումների ծրագրով նախատեսված աշխատանքների ընթացքի և հետագա անելիքների մասին:
Նիստին ամփոփվել են ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված տարբերանշանի (խորհրդանիշի) համար հայտարարված մրցույթի արդյունքները:
Պետական հանձնաժողովի անդամները մտքեր են փոխանակել տոնական միջոցառումների պատշաճ կազմակերպման հարցերով եւ առաջարկություններ են ներկայացրել դրանց տեխնիկական ու ֆինանսական ապահովման վերաբերյալ:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Ղուլյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ միջոցառումների նախապատրաստությունները սահմանված ժամկետներում ավարտին հասցնելու համար:

Очередное заседание государственной комиссии по организации торжеств к 25-й годовщине провозглашения НКР
19 июля 2016
Сегодня в Национальном собрании состоялось очередное заседание государственной комиссии по организации торжеств к 25-й годовщине провозглашения Нагорно-Карабахской Республики, которое вел сопредседатель комиссии Ашот Гулян.
Члены комиссии представили сведения о ходе работ, предусмотренных программой праздничных мероприятий, а также сообщили о дальнейших действиях.
На заседании были подведены итоги конкурса на создание логотипа к 25-летию провозглашения НКР.
Члены государственной комиссии обменялись мнениями по вопросам надлежащей организации праздничных мероприятий, а также представили предложения, связанные с их техническим и финансовым обеспечением.
По окончании встречи Ашот Гулян дал соответствующие поручения членам комиссии для завершения подготовительных работ в установленные сроки.