Այսօր Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարում էր հանձնաժողովի համանախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Հանձնաժողովի անդամները տեղեկություններ են ներկայացրել տոնական միջոցառումների ծրագրով նախատեսված աշխատանքների ընթացքի և հետագա անելիքների մասին:
Նիստին ամփոփվել են ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված տարբերանշանի (խորհրդանիշի) համար հայտարարված մրցույթի արդյունքները:
Պետական հանձնաժողովի անդամները մտքեր են փոխանակել տոնական միջոցառումների պատշաճ կազմակերպման հարցերով եւ առաջարկություններ են ներկայացրել դրանց տեխնիկական ու ֆինանսական ապահովման վերաբերյալ:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Ղուլյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ միջոցառումների նախապատրաստությունները սահմանված ժամկետներում ավարտին հասցնելու համար:

July 19, а regular meeting of the state commission on organizing the celebrations for the 25th anniversary of the proclamation of the Nagorno Karabakh Republic, chaired by Co-Chairman Ashot Ghoulyan, was held today at the National Assembly.
Commission members presented information on the progress of work under the program of celebrations, as well as informed about further actions.
The meeting summed up the competition on creating of a logo for the 25th anniversary of the NKR proclamation.
Members of the State Commission exchanged views on the the appropriate organization of celebrations, as well as submitted proposals relating to their technical and financial support.
After the meeting, Ashot Ghoulyan gave corresponding instructions to members of Commission for the completion of the preparatory work in due time.