ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 29-ին ԱԺ փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Քննարկվել են խորհրդարանի 3-րդ նստաշրջանում շրջանառության մեջ դրված օրենքների նախագծերը: Գլխադասային հանձնաժողովների ղեկավարները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 3-րդ նստաշրջանի եզրափակիչ լիագումար նիստը տեղի կունենա հունիսի 30-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

29-го июня председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, введенные в обращение за время 3-й сессии парламента.
Председатели головных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что заключительное пленарное заседание 3-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 30-го июня в 11:00.
Согласно закону "Регламент Национального собрания", на предстоящем пленарном заседании планируется также проведение процедуры вопросов-ответов НС–Правительство.