Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մայիսի 23-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանին եւ ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի նախագահը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունը՝ Միացյալ Նահանգներում հայկական շահերի պաշտպանության եւ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ ԱՀՀ հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանը ներկայացրել է կառույցի կողմից վերջին շրջանում իրականացված գործունեությունը, այդ թվում՝ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով առաջացած հումանիտար խնդիրների վերաբերյալ ԱՄՆ քաղաքական ու հասարակական շրջանակներին իրազեկման աշխատանքները:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման, Արցախի միջազգային ճանաչման եւ տարածաշրջանային խնդիրներին:

Ашот Гулян принял делегацию Армянской Ассамблеи Америки
23-го мая председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Вана Григоряна и регионального директора организации Арпи Варданян.
Приветствуя гостей, руководитель парламента высоко оценил деятельность Армянской Ассамблеи Америки в деле защиты интересов армян в Соединенных Штатах и укрепления связей Армения-Арцах-Диаспора.
Выразив благодарность за теплый прием, сопредседатель Совета попечителей ААА Ван Григорян представил деятельность структуры за последнее время, в том числе и по информированию политических и общественных кругов США о гуманитарных проблемах, возникших в результате азербайджанской агрессии.
В ходе встречи стороны коснулись вопросов, касающихся мирного урегулирования карабахского конфликта, международного признания Арцаха и региона в целом.