ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ապրիլի 21-ին ընդունել է Հունաստանի համապոնտական դաշնության պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Խրիստոս Դիմիտրիոս Տոպալիդիսի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի նախագահը կարևորել է հայ և հույն ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամությունը, նշելով, որ միևնույն պատմական ընդհանուր անցյալը և մշակույթային հարուստ ավանդույթները բարենպաստ պայմաններ են ստեղծում ապագա համատեղ ծրագրերի իրականացման համար:
Աշոտ Ղուլյանը, հյուրերի խնդրանքով, ներկայացրել է ապրիլի 2-5-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին ծավալված ռազմական գործողությունների նկարագիրը և անդրադարձել դրանց հետևանքներին:
Շնորհակալություն հայտնելով ԱԺ նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ Հունաստանի Համապոնտական դաշնության նախագահ Խրիստոս Դիմիտրիոս Տոպալիդիսը ընգծել է, որ Համապոնտական դաշնությունը պատրաստ է աջակցել Լեռնային Ղարաբաղին և հույս է հայտնել, որ խնդիրը կլուծվի միմիայն խաղաղ ճանապարհով:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ խորհրդարանի ղեկավարն այն որակել է որպես հեռանկարային փոխգործակցության սկիզբ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին խորհրդարանի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը եւ նույն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Դավիթ Մելքումյանը:

Ashot Ghoulyan received the Delegation of the Pan-Pontiac Federation of Greece
April 21, President of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghoulyan received the delegation of Greece Pan-Pontiac Federation led by its head Christos-Dimitrios Topalidis.
Welcoming the guests the Head of the Parliament underlined the importance of the centurial friendship of the Armenian and Greek peoples, noting that common history and rich cultural traditions create favorable conditions for the realization of the joint programs in future.
At the request of the guests Ashot Ghoulyan presented details of the military operations that took place from April 2 to 5 on the Karabakh-Azeri borderline and touched upon the consequences.
Expressing gratitude to the NA Chairman for the warm reception, the Head of the Pan-Pontiac Federation of Greece underlined that the Federation is ready to contribute to Nagorno Karabakh. Christos-Dimitros Topalidis expressed hope that the problem would be solves peacefully.
Summing up the meeting, Ashot Ghoulyan characterized it as the beginning of a promising collaboration.
The meeting was attended by the Deputy Chairman of Parliament Vahram Balayan, Chair of the Standing Committee on Foreign Relations Arzik Mkhitaryan and Deputy Chair of the committee David Melkumyan.