ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ապրիլի 20-ին ԱԺ փոխնախագահի, հանձնաժողովների նախագահների, տեղակալների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Քննարկվել են 3-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստի  օրակարգում ներառված օրենքների նախագծերը:
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ  Հովիկ Ջիվանյանը համապատասխան հաղորդումներ է ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝  Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ    6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 3-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա ապրիլի 21-ին, ժամը՝ 11:00-ին:
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի, առաջիկա լիագումար նիստին ժամը 13:00-ին նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

20-го апреля председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий НС НКР, их заместители и ответственные работники аппарата. В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку очередного заседания 3-й сессии.
Председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Овик Дживанян представил соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 3-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 21-го апреля в 11:00. Согласно закону "Регламент Национального собрания", на предстоящем пленарном заседании в 13:00 планируется также проведение процедуры вопросов-ответов НС–Правительство.