Մարտի 25-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովում Աշոտ Ղուլյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Նիստին քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր և ուրվագծվել մասնագիտական հանձնաժողովի առաջիկա անելիքները:
Մտքերի փոխանակության արդյունքում հանձնաժողովը որոշել է սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի ձևավորման ու մշակման նպատակով դիմել ԼՂՀ քաղաքացիներին, իրավաբանական անձանց, քաղաքական կուսակցություններին և հասարակական կազմակերպություններին՝ իրենց տեսակետներն ու հիմնավորումները մինչև ապրիլի 5-ը ներկայացնելու առաջարկով:
Սահմանադրական բարեփոխումների հետ կապված տեսակետները և դրանց պարտադիր հիմնավորումները ներկայացնելու համար գործում են constcom.nkr@gmail.com էլեկտրոնային փոստը և 94 85 08, 097 27 77 70 հեռախոսահամարները:

25-го марта в Национальном собрании Нагорно-Карабахской Республики под председательством Ашота Гуляна состоялось первое заседание специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте НКР.
На заседании обсуждались организационные вопросы, а также были обозначены дальнейшие направления работы специализированной комиссии.
В ходе обмена мнениями комиссия приняла решение с целью формирования и разработки концепции конституционных реформ обратиться к гражданам, юридическим лицам, политическим партиям и общественным организациям НКР с предложением представить мнения и обоснования до 5-го апреля.
Мнения касательно конституционных реформ и обязательные обоснования к ним могут быть отправлены на электронный адрес constcom.nkr@gmail.com. По данному вопросу можно обращаться и по телефонным номерам 94 85 08, 097 27 77 70.