ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 21-ին հանձնաժողովների նախագահների, տեղակալների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Քննարկվել են 3-րդ նստաշրջանի երկրորդ նիստի օրակարգում ներառված օրենքների նախագծերը: Օրակարգում ներառված նախագծերը գյուղատնտեսական ոլորտից էին: Արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը համապատասխան հաղորդումներ է ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 3-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մարտի 24-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

21-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие председатели постоянных комиссий НС НКР, их заместители и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку второго заседания 3-й сессии. Проекты, включенные в повестку заседания, касались сельскохозяйственной сферы. Председатель постоянной комиссии НС НКР по вопросам производства и производственных инфраструктур Арпат Аванесян представил соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 3-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 24-го марта в 11:00.