Մարտի 10-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է շրջանների վարչակազմերի ղեկավարներին և քննարկել ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության միջոցառումների ծրագրման և անցկացման հարցերը:
Քննարկումներին հրավիրված էին տոնակատարության պետական հանձանաժողովի անդամներ՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Լևոն Գրիգորյանը, կրթության գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը:
Խորհրդարանի նախագահն ընդգծել է, որ 25-րդ տարեդարձի միջոցառումները պետք է ապահովեն լայն ընդգրկվածություն ոչ միայն շրջկենտրոններում, այլև տարածվեն հանրապետության գյուղական համայնքներում:
Մտքերի փոխանակության ընթացքում վարչակազմերի ղեկավարները ներկայացրել են իրենց շրջաններում տոնական միջոցառումների կազմակերպման առանձնահատկությունները, տեխնիկական և կազմակերպչական խնդիրներն ու դրանց հետ կապված ծախսերի հիմնավորումները:
Պետական հանձնաժողովի անդամները պարզաբանումներ են տվել բարձրացված հարցերին և մատնանշել լուծման հնարավոր եղանակները:

Председатель НС встретился с руководителями районных администраций НКР
10 марта председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян встретился с руководителями районных администраций и обсудил вопросы, связанные с планированием и проведением мероприятий к 25-й годовщине провозглашения независимости НКР.
На встречу были приглашены члены государственной комиссии по организации и координации торжеств к 25-й годовщине провозглашения независимости НКР – министр-руководитель аппарата правительства НКР Левон Григорян, министр образования, науки и спорта Слава Асрян, министр культуры и по делам молодежи Нарине Агабалян и мэр Степанакерта Сурен Григорян.
Председатель парламента подчеркнул, что в мероприятия, посвященные 25-й годовщине провозглашения независимости Нагорно-Карабахской Республики, должны быть вовлечены не только районные центры, но и сельские общины республики.
В ходе обмена мнениями руководители районных администраций представили особенности организации праздничных мероприятий в районах, некоторые технические и организационные вопросы и обоснования соответствующих расходов.
Члены государственной комиссии дали пояснения относительно ряда вопросов и указали возможные пути их решения.