Նոր գումարման Երիտասարդական խորհրդարան
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի 2016թ. փետրվարի 22-ի թիվ 4 եւ մարտի 2-ի թիվ 5 կարգադրությունների հիման վրա Ազգային ժողովին կից ստեղծվում է երկրորդ գումարման Երիտասարդական խորհրդարան, որը խորհրդակցական մարմին է:
Երիտասարդական խորհրդարանում ընդգրկվելու համար կարող են դիմել ԼՂՀ 18-28 տարեկան քաղաքացիները:
Յուրաքանչյուր անձ իր թեկնածությունն Երիտասարդական խորհրդարանում առաջադրելու համար ներկայացնում է հետեւյալ փաստաթղթերը.
Դիմումներն ընդունվում են ս.թ. մարտի 3-25-ը ներառյալ, youth@nankr.am էլ-փոստով կամ Ստեփանակերտ, Փետրվարի 20, շ.2 հասցեով (ԱԺ ընդունարան)՝ նշելով «Երիտասարդական խորհրդարանի համար»:
Երիտասարդական խորհրդարանի աշխատանքների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկությունների համար դիմել ԼՂՀ ԱԺ՝ 96-19-96 հեռախոսահամարով:

Youth Parliament of the New Convocation
Based on the orders №4 and №5 of the Nagorno Karabakh Republic Chairman of the National Assembly, Ashot Ghoulyan, dated February 22 and March 2, 2016, correspondingly, the National Assembly created an advisory body - the Youth Parliament of the second convocation.
Applications for membership in the Youth Parliament could be submitted by the NKR citizens aged from 18 to 28.
For nomination the following documents must be submitted:
The applications are accepted from March 3 to 25, 2016 inclusive, to the e-mail address youth@nankr.am or at the following address: 2, February 20th St, Stepanakert (NA reception desk) with the note “For the Youth Parliament”.