Նոր գումարման Երիտասարդական խորհրդարան
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի 2016թ. փետրվարի 22-ի թիվ 4 եւ մարտի 2-ի թիվ 5 կարգադրությունների հիման վրա Ազգային ժողովին կից ստեղծվում է երկրորդ գումարման Երիտասարդական խորհրդարան, որը խորհրդակցական մարմին է:
Երիտասարդական խորհրդարանում ընդգրկվելու համար կարող են դիմել ԼՂՀ 18-28 տարեկան քաղաքացիները:
Յուրաքանչյուր անձ իր թեկնածությունն Երիտասարդական խորհրդարանում առաջադրելու համար ներկայացնում է հետեւյալ փաստաթղթերը.
Դիմումներն ընդունվում են ս.թ. մարտի 3-25-ը ներառյալ, youth@nankr.am էլ-փոստով կամ Ստեփանակերտ, Փետրվարի 20, շ.2 հասցեով (ԱԺ ընդունարան)՝ նշելով «Երիտասարդական խորհրդարանի համար»:
Երիտասարդական խորհրդարանի աշխատանքների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկությունների համար դիմել ԼՂՀ ԱԺ՝ 96-19-96 հեռախոսահամարով:

На основании распоряжений председателя Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашота Гуляна №4 и №5 от 22 февраля и 2 марта 2016 года соответственно, при Национальном собрании создается Молодежный парламент второго созыва, который является консультативным органом.
Заявки на вступление в Молодежный парламент могут представить граждане НКР в возрасте от 18 до 28 лет.
Для выдвижения кандидатуры необходимо представить следующие документы:
Заявления принимаются с 3 по 25 марта текущего года включительно на электронный адрес youth@nankr.am или по адресу г.Степанакерт, ул. 20 Февраля, дом 2 (приемная НС) с пометкой «Для молодежного парламента».
Для получения дополнительных сведений о деятельности Молодежного парламента обращаться в НС НКР по телефонному номеру 96-19-96.