ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 23-ին ԱԺ փոխնախագահի, հանձնաժողովի նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Քննարկվել են 3-րդ նստաշրջանի առաջին նիստի օրակարգում ներառված օրենքների նախագծերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 3-րդ նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստը տեղի կունենա փետրվարի 24-ին, ժամը՝ 11:00-ին:
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի, առաջիկա լիագումար նիստին նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

Председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание
23 февраля председатель Национального собрания  Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку первого заседания 3-й сессии. Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что первое пленарное заседание 3-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 24 февраля в 11:00.
Согласно закону "Регламент Национального собрания", на предстоящем пленарном заседании планируется также проведение процедуры вопросов-ответов НС–Правительство.