Սահմանադրական բարեփոխումների թեմայով քննարկումները շարունակվում են
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում փետրվարի 19-ին տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների թեմայով քաղաքական խորհրդատվությունների երկրորդ հանդիպումը, որին մասնակցել են «Ազատ հայրենիք», Արցախի ժողովրդավարական, Հայ հեղափոխական դաշնակցություն, «Շարժում-88», «Ազգային վերածնունդ» խորհրդարանական կուսակցությունների եւ Լեռնային Ղարաբաղի կոմունիստական, Արցախի Արմենական եւ Արցախի հանրապետական արտախորհրդարանական կուսակցությունների ղեկավարները:
Հիշեցնենք, որ նշված թեմայով քաղաքական խորհրդատվությունների առաջին փուլը տեղի է ունեցել փետրվարի 4-ին, որի ժամանակ հանդիպման մասնակիցները պայմանավորվել էին երկշաբաթյա ժամկետում մշակել ու ներկայացնել կուսակցությունների դիրքորոշումը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ:
Երկրորդ հանդիպման ժամանակ ներկա քաղաքական կուսակցությունների պատասխանատուները ներկայացրել են իրենց տեսակետները, որին հետեւել է մտքերի փոխանակություն՝ խորհրդատվությունները շարունակելու հարցով:
Առաջիկայում քաղաքական կուսակցությունները կհայտարարեն սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացը սկսելու հաջորդ քայլերի մասին:

Обсуждения на тему конституционных реформ продолжаются
19-го февраля в малом зале Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики состоялась вторая встреча в рамках политических консультаций на тему конституционных реформ, в которой приняли участие руководители парламентской партии "Свободная родина", Демократической партии Арцаха, партий Армянская революционная федерация "Дашнакцутюн", "Национальное возрождение", а также внепарламентской Коммунистической партии Нагорного Карабаха, партии "Арменакан Арцаха" и Республиканской партии Арцаха.
Напомним, первый этап политических консультаций на вышеуказанную тему состоялся 4-го февраля. Участники встречи договорились в двухнедельный срок разработать и представить позиции партий по конституционным реформам.
Присутствующие на второй встрече ответственные лица политических партий представили свои подходы, после чего состоялся обмен мнениями касательно продолжения консультаций.
В ближайшее время политические партии объявят о последующих шагах в связи с началом процесса конституционных реформ.