ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահն այցելել է համայնքներ
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 15-ին Ասկերանի շրջանի Խանապատ եւ Խրամորթ համայնքներում մասնակցել է 2015 թվականի տարեկան հաշվետու նիստերին:
Համայնքների ղեկավարներ Սամվել Շահրամանյանը եւ Արգեն Մկրտչյանն իրենց զեկույցներում ներկայացրել են նախորդ տարվա գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ձեռքբերումները, խոսել առկա խնդիրների մասին: Մասնավորապես ընդգծվել է բնակարանային շինարարության, ոռոգման ջրի ապահովման, գյուղերում աղբահանման համակարգի ներմուծման, երիտասարդների զարգացման եւ կրթական որակի բարելավմանն ուղղված ծրագրերի կիրառման անհրաժեշտությունը:
Նշված խնդիրների լուծման գործում խորհրդարանի նախագահը կարեւորել է համայնքների բնակիչների նախաձեռնողականությունը եւ ակտիվությունը: Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ համայնքների տարեկան հաշվետու նիստերը ոչ միայն ամփոփում են նախորդ տարվա գործունեությունը, այլեւ հուշում աշխատանքի նոր ուղղությունների մասին:
Համայնքների ղեկավարների տարեկան հաշվետվություններին մասնակցում էր նաեւ Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գրիգորյանը:

Председатель Национального собрания НКР посетил общины
15 февраля председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики в общинах Хнапат и Храморт Аскеранского района принял участие в годовых отчетных заседаниях за 2015 год.
Руководители общин Самвел Шахраманян и Арген Мкртчян в своих докладах представили основные направления деятельности и достижения за минувший год, а также коснулись имеющихся проблем.  В частности, была отмечена необходимость поддержки программ жилищного строительства, обеспечения оросительной водой, внедрения системы уборки мусора, реализации программ по развитию молодежи и улучшению качества образования.
В решении указанных проблем председатель парламента отметил важность инициативности и активности жителей общин.
Ашот Гулян отметил, что годовые отчетные заседания общин не только подытоживают деятельность за минувший год, но и очерчивают новые ориентиры работы.