ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահն այցելել է համայնքներ
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 15-ին Ասկերանի շրջանի Խանապատ եւ Խրամորթ համայնքներում մասնակցել է 2015 թվականի տարեկան հաշվետու նիստերին:
Համայնքների ղեկավարներ Սամվել Շահրամանյանը եւ Արգեն Մկրտչյանն իրենց զեկույցներում ներկայացրել են նախորդ տարվա գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ձեռքբերումները, խոսել առկա խնդիրների մասին: Մասնավորապես ընդգծվել է բնակարանային շինարարության, ոռոգման ջրի ապահովման, գյուղերում աղբահանման համակարգի ներմուծման, երիտասարդների զարգացման եւ կրթական որակի բարելավմանն ուղղված ծրագրերի կիրառման անհրաժեշտությունը:
Նշված խնդիրների լուծման գործում խորհրդարանի նախագահը կարեւորել է համայնքների բնակիչների նախաձեռնողականությունը եւ ակտիվությունը: Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ համայնքների տարեկան հաշվետու նիստերը ոչ միայն ամփոփում են նախորդ տարվա գործունեությունը, այլեւ հուշում աշխատանքի նոր ուղղությունների մասին:
Համայնքների ղեկավարների տարեկան հաշվետվություններին մասնակցում էր նաեւ Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գրիգորյանը:

February 15, Chairman of the NKR National Assembly participated at the annual reporting meetings of the Askeran region communities of Khanabad and Khramort.
In their reports the community leaders Samvel Shakhramanyan and Argen Mkrtchyan have presented the main directions and achievements of the community activities and spoken about current problems. The need for the housing, water supply, import of the rural waste management system, youth development and educational programs aimed at improving the quality were particularly underlined.
Addressing these issues, Chairman of the Parliament noted the importance of full and active community participation. Ashot Ghoulyan noted that the annual reporting sessions not only summarize the previous year, but also suggests new directions for work.
The Head of Askeran regional administration Sergey Grigoryan also participated at the community annual reporting meeting.