Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին
Փետրվարի 11-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանին եւ նրա հետ Ստեփանակերտ ժամանած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշոտ Ղուլյանը գոհունակություն է հայտնել ԼՂՀ եւ ՀՀ օրենսդիր մարմինների միջեւ համագործակցության ներկայիս մակարդակից՝ բարձր գնահատելով Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարի ներդրումը այդ գործում: ԼՂՀ ԱԺ նախագահը ընդգծել է Հայաստանի խորհրդարանի իրենց գործընկերների շահագրգիռ վերաբերմունքը Արցախին առնչվող հարցերում եւ առաջարկել համագործակցության նոր ուղղություններ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդումը եւ նոր գործիքների ու ձեւաչափերի կիրառման անհրաժեշտությունը:
ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարն անդրադարձել է նաեւ առաջնագծում տիրող իրավիճակին,  մասնավորապես հրադադարի հաճախակի խախտումներին:
Այնուհետեւ հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ Ազգային ժողովի փոքր դահլիճում, որին մասնակցել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները, պատգամավորներ: Հայկական երկու հանրապետությունների օրենսդիրները քննարկել են օրենսդրական աշխատանքներում փորձի փոխանակման, տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Մտքերի փոխանակության արդյունքում առանձնացվել է հրատապ հարցերի ցանկ, որը նախատեսվում է ներառել ՀՀ-ԼՂՀ միջխորհրադարանական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի օրակարգում:

February 11, Chairman of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghoulyan received Galust Sahakyan, the Chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia and the delegation, which arrived in Stepanakert with him.
Welcoming the guests, Ashot Ghoulyan expressed satisfaction with the current level of cooperation between the legislative bodies of the NKR and Armenia, highly appreciating personal contribution of the Armenian Parliament leader. Chairman of the NKR National Assembly highlighted the respectful attitude of the Armenian parliamentarians to the issues relating to Artsakh and suggested new areas of cooperation. Expressing gratitude on behalf of the RA NA delegation, Galust Sahakyan noted the importance of strengthening inter-parliamentary relations and the need for new mechanisms and formats.
The Head of the Armenian Parliament also touched upon the situation on the front line, in particular cases of severe ceasefire violations.
Then the meeting continued in an extended format, in the small hall of the National Assembly. The meeting was attended by members of the interparliamentary commission and parliament. The parliamentarians of the two Armenian states discussed a wide range of issues related to the exchange of experience in legislative work and regional development. During the exchange of opinions a list of the most relevant issues to be included in the agenda of the forthcoming meeting of the inter-parliamentary commission of Armenia-Artsakh was highlighted.